• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Elektrik Hakkında Daha Fazla Şey Öğrenmek İçin Dilini Jeneratöre Bağladı

Elektrik Hakkında Daha Fazla Şey Öğrenmek İçin Dilini Jeneratöre Bağladı

1
0
0
0
0
Elektrik Hakkında Daha Fazla Şey Öğrenmek İçin Dilini Jeneratöre Bağladı
YouTube, oyun ve ürün inceleme videoları dışında elbette birbirinden ilginç, sıra dışı ve hatta garip kimi zaman da akılsız adamlarla dolu.
Yukarıda saydığım kategorilerden herhangi birine rahatlıkla girebilecek olan Mehdi Sadaghdar isimli YouTuber da dünyanın bu en yaygın video ağında ilginç işler yapanlardan biri.

ElectricBOOm adından bir YouTube kanalı yöneten Mehdi, mühendisliğin sınırlarını zorlayarak elektrik hakkında doğal testlerle bilgisini artırmayı hedefliyor ve kanalının amacını “mühendisliğin içindeki çılgınlığı ortaya çıkartmak” olarak belirliyor.

Son videosunda kendi sınırlarını da zorlayan Mehdi Sadaghdar, kendi diline iki adet elektrot bağlayarak elektrik frekanslarındaki değişimin çekilen acıya olan etkisini ölçmek için kendine elektrik verirken bir yandan da frekansı değiştiriyor.

Bu deneyi için 4 voltluk elektrik kullanan Sadaghar, frekansı yavaşça artırıp bir yandan da elinin hareketleri ile bizlere ne kadar acı çektiğini anlatmaya çalışıyor ki; kimi noktalarda eline bakmaya ihtiyacınız yok, ne kadar acı çektiği yüzünden de okunabiliyor.

Elektrik dalgalarının frekansı kaslarda gerilme ve gevşeme hareketine neden olur ve kasları oynatır, titreşimler kasların kaldıramayacağı noktaya geldiğinde ise kaslarda adeta ağır bir kramp benzeri gerilme yaşanır. Sadaghar bu konu ile ilgili kendi web sitesinde 22 Hz’e ulaştığında görüşü bozulmaya başladığını yazmış, bu da elektrik dalgalarının beyne ulaşabildiği ve göz kaslarını etkilemeye başladığı anlamına geliyor.

İlerleyen frekanslarda ise ilginç bir şekilde Mehdi’nin vücudunun elektriğe daha toleranslı yaklaştığını ve çektiği acının azaldığını görüyoruz ki; bu konu ile ilgili olarak birkaç teori ortaya atılmış durumda.

Bu teorilerden biri ve en güvenilir olanı elektrik akımının bir süre sonra yüzeyden hareket ederek vücudu etkilemeyecek bir dalga boyuna erişmesi. (elbette Mehdi’nin vücudu uyuşmuş ya da elektriğe karşı geçici bir direnç oluşturarak tepkisiz kalmış da olabilir)

Diğer taraftan tıbbi gelişmeler için çığır açıcı olabilecek bir deney olduğunu söyleyen ve bir de frekans/acı grafiği oluşturarak elde ettiklerini istatistiğe döken Mehdi Sadaghdar, nasıl bir tıbbi gelişmeye öncülük edecek bilmiyoruz.

Sadaghdar kadar olmasa da bizim de elbette YouTube’da bazı çılgınlıklarımız var (bilenler bilir iddialı oyunlarını Efe ve Lütfi’nin) Mesela birbirlerine bant yapıştırıp PES 2016 oynadıkları videoya bu bağlantı aracılığı ile erişebilirsiniz. Mehdi Sadaghdar’ın kendi diline elektrik bağladığı videoyu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

OKUYUCUYA NOT: Sakın evde denemeyin
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0