• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan: Twitter’ı Kapatırız!

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan: Twitter’ı Kapatırız!

1
0
0
0
0
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan: Twitter’ı Kapatırız!
Ankara’daki patlamanın öncesinde sosyal medyadan saldırı olabileceğine dair mesajlar atan kullanıcı bilgilerinin Twitter tarafından paylaşılmaması üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, gerekirse Twitter’ı kapatabileceklerini söyledi.
10 Ekim tarihinde Ankara’da yapılan barış mitingi sırasında patlayan bomba sonucu 97 kişi hayatını kaybetmiş ve 500’den fazla kişi yaralanmıştı. Bu patlamanın öncesinde bazı sosyal medya platformlarında (özellikle Twitter) saldırının olabileceğine dair paylaşımların olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Twitter’ın paylaşım yapan kullanıcı bilgilerini paylaşmakta kendilerine zorluk çıkardığını belirterek gerekirse Twitter’ı kapatabileceklerini söyledi.

Twitter’ın kullanıcılara ait bilgileri ‘özel hayatın gizliliği’ sebebiyle paylaşmadığını belirten Elvan, “Bir terör hadisesi oluşuyor, bu terörün arkasında kim var araştırmaya çalışıyorsunuz, bununla ilgili yargı kararınız var ve Twitter kalkıp böyle söylüyorsa, biz de burada gereğini yaparız. Bunun gereği şudur; her türlü tedbiri almak bizim görevimizdir. Eğer terörle mücadele gerekiyorsa bunu biz yapacağız. Ama Twitter’ın kalkıp da terör örgütünü koruma gibi bir eğilim içerisine girmesi kabul edilemez. Böyle bir girişim içerisine girmesi halinde gereken neyse o yapılır, gerekirse Twitter kapatılır. Teröre karşı mücadele etmekte kararlıysalar bize bu konuda yardımcı olmak zorundalar. DEAŞ, Esad’a destek vermekten bahsediyor ve Esad’a destek veriyor, Esad, PYD’ye destek veriyor, PYD, PKK’ya destek veriyor. Kendi içerisinde bir döngü var. Bunların hepsi terör örgütü” açıklamalarında bulundu.

Şimdilik bu konuyla ilgili yalnızca bir ‘söylem’ bulunuyor, yani gerekli hukuki işlemler henüz başlatılmadı. Fakat tarafların karşılıklı açıklamalarından yola çıkarak bir tahminde bulunursak, yakında hukuki işlemlerin başlatılabileceğini söyleyebilirim. (Twitter kullanıcı bilgilerini paylaşmazsa tabii)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0