• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Evlilik Terapistinden Ülkemizde Uygulasak Atarların En Büyüğünü Yiyeceğimiz Tavsiye: Sevgilinizi Facebook'tan Silin!

Evlilik Terapistinden Ülkemizde Uygulasak Atarların En Büyüğünü Yiyeceğimiz Tavsiye: Sevgilinizi Facebook'tan Silin!

0
0
0
0
0
Evlilik Terapistinden Ülkemizde Uygulasak Atarların En Büyüğünü Yiyeceğimiz Tavsiye: Sevgilinizi Facebook'tan Silin!
New York’ta yaşayan ve evlilik terapisti olan Ian Kerner, hem evliliğin hem de ilişkinin kısa sürmemesi açısından ‘eşinizi ya da sevgilinizi Facebook’tan silin’ tavsiyesi geldi.
İnsanoğlu, yaşadığı sıkıntıları önce kendi içerisinde çözmek ister, bunu başaramadığı zaman da bu konunun eğitimini almış olan insanlardan yardım alır. Yardım istenen kişiler genellikle terapistlerden ve psikologlardan oluşur ve onların telkinleriyle hayatlarını daha normal hale getirmeye çalışırlar. New Yorklu Ian Kerner, o terapistlerden bir tanesi. İnsanların ilişkilerinin daha normal bir şekilde yürümesi açısından Facebook’ta arkadaş listesinde olmaması gerektiğini söyleyen Kerner konuyu kendi yaşadığı bir deneyimle açıklamış ama bizim ülkemizde ne kadar işe yarar orasını bilemedim. (şimdi sevgilime ‘Canım, ilişkimizin daha iyi yürümesi açısından seni Facebook’tan siliyorum. Akşam görüşürüz:)’ dersem gerçekten işe yarar mı dersiniz?)

Kerner, kendisinin yaşadığı bir durumu şu şekilde açıklamış: “Kısa bir süreliğine Facebook profili oluşturdum ve evliliğime olumsuz etki ettiğini gördüm. Çünkü eşimin, yorgun olduğuna dair paylaşımını ve günde kaç kahve içtiğini ve bunun gibi küçük şeyleri bilmek durumunda olmadığımı düşündüm. Bütün bu ekstra şeyleri bilmek durumunda olmamalıyım. İlişkiyi ayakta tutan biraz da gizem ve önceden tahmin edilemeyen şeyler… Çiftlere tavsiyem birbirlerini Facebook’tan silmeleri.” 

Aslına bakarsanız Kerner’ın tavsiyesi hiç mantıksız değil. Fakat ülkemizdeki çiftlerle kıyaslayacak olursak küçük bir ihtimalle evli çiftlerin uygulayabileceğini düşünüyorum. Az önce de örneğini vermiştim, eğer mutlu birliktelik için kız arkadaşınıza ya da erkek arkadaşınıza Facebook’ta birbirinizi silmeyi tavsiye ederseniz, muhtemelen o andan itibaren hayatınıza tek başına yaşamaya devam edersiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0