• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Facebook, ''2015 Yılı Özeti'' Özelliğini, Düzenlenebilir Şekilde Kullanıma Sundu

Facebook, ''2015 Yılı Özeti'' Özelliğini, Düzenlenebilir Şekilde Kullanıma Sundu

0
0
0
0
0
2015 yılına göz atmanız için Facebook tarafından sağlanan özellik, kullanıcının düzenleyebileceği şekilde kullanıma sunuldu.
Yeni yıla artık sayılı günler kalmışken dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Facebook da, kullanıcılarına geride bıraktıları yılı gözden geçirmeleri için ''Year in Review (2015 Yılı Özeti)'' özelliğini bugün kullanıcılara sundu.

Yıl içinde paylaştığınız, etiketlendiğiniz görsellerden bazılarını, ya da farklı platformlardan paylaştığınız durum güncellemeleri (yer bildirim vs) gibi şeyleri ''nostalji kuşağı'' tadında sizlere sunan Facebook, 2015 yılını mutlu bir şekilde size hatırlatmak için de sisteminde güzel bir yeniliğe gitmiş.

Bu özelliğe göre Facebook, özelliği kullanarak geride bıraktığı yılı Facebook arkadaşları ile paylaşmak isteyen kullanıcılara, sistemi düzenleme yetkisi verecek. 
 

Sistem şu şekilde çalışıyor; Year in Review özelliğini kullanmaya başladığınızda, Facebook otomatik olarak size yıl içinde paylaştığınız ya da etiketlendiğiniz görsellerden 10 tanesini sunuyor. Kullanıcı da bu görseller içinde görmek istemediklerini, kendi Year Review'dan silerek yerine istediği görselleri yerleştiriyor.

Facebook'un bunu yapmasındaki amaç ise, insanların paylaştıkları dönemde mutlu oldukları, ancak sonrasında çeşitli sebeplerden paylaşmak istemedikleri görselleri sistemden kaldırmak. Örneğin 2015 Nisan ayında kız arkadaşınızla çekildiğiniz bir fotoğrafı Facebook'a yüklediniz. Bir süre sonra ise ayrıldınız. İşte bu gibi durumlarda Year in Review'u Facebook arkadaşlarınızla paylaşırken o fotoğrafın çıkmaması için müdahale edebiliyorsunuz.Facebook, Year in Review özelliği tüm kullanıcılara sunulmuş durumda. Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan Facebook'a girdiğiniz zaman, özellik karşınıza çıkmakta.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0