Facebook'a Grup İçi Satılık İlanı Koyabilme Özelliği Eklendi

0
0
0
0
0
Facebook, grup içi satılık ilanı koyabilme, fiyat girebilme ve "Satıldı" şeklinde düzenleyebilme özelliğini duyurdu.
Facebook bu aralar hem uygulamalarına hem de web sitesine yaptığı yeniliklerle adını fazlasıyla duyurmaya devam ediyor. Bu sefer de grup içi satış işlemlerini kolaylaştıran bir özelliğini duyuran Facebook, sitesi ve uygulaması üzerinden satış yapılan gruplara büyük kolaylık sağlayacak.

Örnek vermek gerekirse özellikle üniversite öğrencilerinin kurduğu "Eskişehir Kelepir" benzeri sayfalarda gerek o şehirdeki dükkan sahipleri gerekse öğrenciler 2. el ev eşyalarını çok düşük fiyatlar ile satış yaparlar. Fotoğrafların üzerine ya da açıklama kısmına yazdıkları fiyatlar ile grup üzerinden satış yapmaya çalışırken özellikle büyük katılımcılı gruplarda ilanını koyduktan 1 saat sonra bile aşağılarda kalarak görünmez. Bunun için de sürekli yoruma "Güncel" yazmak zorunda kalırlar.Sanırım bunu fark eden Facebook geliştiricileri artık satış yapılan gruplarda daha rahat alış-veriş yapılabilmesi için birkaç özellikle bu konuyu çözüme kavuşturuyor.

Yeni özellik ile beraber grup içinde Sat butonuna tıklayarak açılan sayfada satacağınız ürünün özelliklerini ve fiyatını giriyorsunuz. Ayrıca sattığınız ürünün bulunduğu adresi de girerek ilanınızı başarıyla gruba eklemiş oluyorsunuz.Daha sonra yapacağınız değişikler için Düzenle kısmıyla yapabilir. Satıldığında ise Satıldı olarak işaretle diyerek ürününüzün satıldığını bildirebilirsiniz.

Ancak bunu gerçekleştirmek için bu satış yapılan grup adminlerinin bu adres üzerinden grubun bir alışveriş grubu olduğunu bildirmesi gerektiğini belirtmiş olalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0