Facebook'a Kendini İmha Eden Gizli Görüşme Özelliği Geliyor!

0
0
0
0
0
Facebook, Facebook Messenger servisi için bir süre sonra kendini imha eden gizli görüşme özelliğini test etmeye başladı!
İnternet üzerinden mesajlaşma alanında hızla büyük yatırımlar ve geliştirmeler yapan Facebook, Messenger hizmeti için birçok kullanıcının oldukça ilgisini çekecek bir özellik üzerinde testlere başladı. Bir Facebook yetkilisinin yaptığı paylaşımla ortaya çıkan bu özellik iki kişi arasında oldukça güvenli görüşmeler yapılmasına imkan tanıyacak.

Facebook Messenger servisinin çalışanlarından David Marcus'un Facebook hesabı üzerinden yayınladığı videoya göre Facebook bir süre sonra kendini imha eden gizli görüşme özelliğinin testlerine başladı. Oldukça güvenli olan bu yöntem uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunuyor ve görüşme sadece iki kişinin arasında kalıyor.Bu uçtan uca şifrelemeyle korunan gizli görüşmelerin ise ne zaman silineceğini kullanıcılar seçiyor. Kullanıcılar bir zamanlayıcı kuruyor ve belirlenen süre tamamlanınca görüşme otomatik olarak iki kişinin hesabından da siliniyor. Tabii görüşmeler silinse de bu görüşmelerin Facebook verilerinde kayıtlı kalıp kalmayacağı bilinmiyor ancak Facebook bu özelliğiyle Facebook üzerinden güvenli ve gizli mesajlaşma sağladığını belirterek görüşmenin iki kişi arasında kalacağını söylüyor.

Facebook Messenger'a bu yeni özelliğin ne zaman ekleneceği ile ilgili bir bilgi yok ancak testleri başladığı için özelliğin yakın zamanda Facebook Messenger'a dahil olacağını tahmin ediyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0