Facebook ve Instagram'a Neden Girilemedi?

0
0
0
0
0
​Sabahın erken saatlerinden itibaren Facebook’a girmek isteyen kullanıcılar, bir hata ile karşılaştılar. Daha önce giriş sayfası açılıyor olmasına rağmen şu andan itibaren komple sayfaya erişim sağlanamıyor. Bunun sebebi ise muhtemelen sosyal ağın bakımda olması.
Sabahın erken saatlerinden itibaren Facebook’a girmek isteyen kullanıcılar, bir hata ile karşılaştılar. Daha önce giriş sayfası açılıyor olmasına rağmen şu andan itibaren komple sayfaya erişim sağlanamıyor. Bunun sebebi ise muhtemelen sosyal ağın bakımda olması.

Facebook’a giriş yapmak isteyen kullanıcıların karşısına çıkan mesajda Facebook’un bakımda olduğu ve en kısa sürede tekrar erişimin sağlanacağı belirtiliyor. 

Güncelleme: Haberi hazırladığımız andan itibaren Facebook’a tekrar giriş sağlandı. Ayrıca olayın çözülmesinin ardından Facebook tarafından resmi bir açıklama geldi:

“Bu sabah saatlerinde pek çok insan Facebook ve Instagram’a giriş yapmakta zorluk yaşadılar. Bu sorun, üçüncü şahıslar tarafından gerçekleştirilen bir saldırı sonucunda değil, üzerinde çalıştığımız bir değişikliğin yapılandırma sistemlerimizi etkilemesi sonucunda ortaya çıktı. Problemi çözmek için elimizden geldiğince hızlı hareket ettik ve her iki servisimiz de şu an %100 geri dönmüş durumda.”

 Instagram'a da girilemedi

Facebook'un sahip olduğu bir diğer sosyal paylaşım ağı Instagram'a da hem mobil hem de tarayıcı üzerinden giriş yapılamadı. Facebook'a ait bir diğer platform olan WhatsApp'ta ise herhangi bir sorun yaşanmadı.
 

 Instagram’dan İlk Açıklama

Erişim sıkıntısının devam ettiği sırada Instagram, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak sorunu doğruladı ve servis kesintisi üzerinde çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.
 

 Tinder’da da Erişim Yok

“Çöpçatanlık” uygulaması Tinder ve mesajlaşma uygulaması HipChat’e de bu dakikalar içerisinde erişim sağlanamadı.
 

 Arkasında hackerlar mı var?

Yapılan açıklamaların ardından sorunun teknik bir arızadan dolayı olduğu belirtilse de hacker gruplarının da bu işte parmağının olduğu söyleniyor. Hatta son zamanlarda Sony’nin başını çok ağrıtan Lizard Squad isimli hacker grubu, iki platforma da siber saldırı düzenlediğini iddia etti.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0