Facebook’a Üye Olurken Neleri Kabul Ettiğinizi Biliyor musunuz?

0
0
0
0
0
Facebook’a Üye Olurken Neleri Kabul Ettiğinizi Biliyor musunuz?
​Facebook’un kullanıcı sözleşmesini Türkçe’ye tam olarak çevirdiğimizde, bu sözleşmede yer alan bazı maddelerin son derece sakıncalı olduğunu gösteriyor.
Facebook’un kullanıcı sözleşmesini Türkçe’ye tam olarak çevirdiğimizde, bu sözleşmede yer alan bazı maddelerin son derece sakıncalı olduğunu gösteriyor.
 
Örneğin şöyle bir madde yer alıyor: “İsminizi, resminizi, yarattığınız içerikleri ve sitemizde bulunan tüm bilgilerinizi bize verdiğinizi ve bu bilgileri ticari, sponsorlu içeriklerde kullanmamıza izin verdiğinizi kabul edersiniz. Böylece örneğin, ticari bir kurum veya uygulama, sizin isminizi, fotoğrafınızı veya özel bilgilerinizi sizden izin almaksızın kendi ürünleri üzerinde kullanmak için bize ödemede bulunabilir."
 
Bu maddeden yola çıkarsak Facebook’un haberimiz olmadan resmen “bizi satarak” para kazandığını görüyoruz. (bu durumda biz ne oluyoruz, Facebook ne oluyor? Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayın lan!)
 
Facebook bu kurallarla ilgili geri bildirimleri toplayacak, fakat oluk oluk para akıtan reklamlar söz konusu olduğunda sizce “geri vites” yaparlar mı, bence yapmazlar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0