Facebook Arama Özelliğini Güncelledi

0
0
0
0
0
Facebook’un başkan yardımcısı Tom Stocky, şirketin bloğunda yazdığı yazısında: arkadaşlarınızın gönderilerini daha rahat bulabilmeniz için Facebook’un masaüstü ve iPhone sürümünde arama yöntemini güncellediklerini açıkladı.
Facebook’un başkan yardımcısı Tom Stocky, şirketin bloğunda yazdığı yazısında arkadaşlarınızın gönderilerini daha rahat bulabilmeniz için Facebook’un masaüstü ve iPhone sürümünde arama yöntemini güncellediklerini açıkladı. Belki şu anda bir çoğunuz arama kutusunu denemek isteyeceksiniz. Ama henüz bunu Facebook üzerinde denemeniz maalesef mümkün değil. Çünkü bu yenilenen özellik şuan için sadece İngilizce olup, iPhone uygulamasında ve web sitesinde kullanılabiliyor. Ama üzülmeyin. Facebook, meraklıları için http://search.fb.com/ sitesinde ayrıntılı bilgi verip, size test etme imkanı sunuyor.Yukarıdaki resimde veya internet sitesinde görebileceğiniz gibi arama sonuçları aynı şekilde listeleniyor. Yani kişiler, gruplar ve sayfalar gözüküyor ve buna ilave olarak aradığınız kelimelere ilişkin kullanıcı gönderileri gösteriliyor. Tabi gösterilecek olan gönderiler, sadece size açık olan veya herkese açık olarak paylaşılan gönderilerle sınırlandırılacaktır.
Arama kutusunda kullanıcıların gönderilerininde aranması dışında ciddi bir değişiklik olmadığını söyleyebiliriz. Fakat bu yeni eklenen özellikle birlikte arama sonuçlarının daha doğru sonuçları vermesi için geliştirmeler bulunduğu söyleniyor. Facebook'un bu hamlesinin tam yerinde olduğunu söylerken, bu özellikle birlikte Twitter'a benzediğini söylemekten kendimi alamayacağım.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0