Facebook Beğeni Toplamayaca Çalışan Sayfalara Ceza Verecek

0
0
0
0
0
Facebook Beğeni Toplamayaca Çalışan Sayfalara Ceza Verecek
Facebook'un haber kaynağı algoritmasında yaptığı son değişiklik ile birlikte etkileşimi yüksek olan paylaşımlar haber kaynağında daha öncelikli oluyordu
Facebook'un haber kaynağı algoritmasında yaptığı son değişiklik ile birlikte etkileşimi yüksek olan paylaşımlar haber kaynağında daha öncelikli oluyordu. Her ne kadar bu sistem kulağa hoş gelse de spam içerikli ve tamamen beğeniye dayalı paylaşımlar artık kullanıcıları sıkmaya başlamıştı. Nihayetinde Facebook bu olaya bir dur demek için yeni bir karar aldı. Özellikle "Galatasaray diyorsan paylaş Fenerbahçe diyorsan beğen" tarzında paylaşımların büyük etki alması ve sürekli olarak haber kaynağında görünmesi can sıkıcı bir durum. Pek çok Facebook kullanıcısı bu tarz paylaşımları haber kaynağında gördüğünde spam olarak işaretliyordu. Facebook yeni sistemi sayesinde bu tarz paylaşımları  haber kaynağında çok daha az gösterecek. 

Diğer yandan Facebook'un sevmediği diğer bir paylaşım türü olan aynı içeriği defalarca paylaşmakta cezalandırılacak. Facebook'un blogunda yapılan duyuruya göre yeni geliştirecekleri sistem sayesinde bu tarz paylaşımlarada ceza verecek. Kaldı ki Facebook'un bu hamlesi gerçekten çok mantıklı olacaktır. Neticesinde aynı paylaşımı üst üste belirli aralıklar ile haber kaynağında görmek can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Facebook'un yaptığı bu hamleler kullanıcılarına daha kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra genel olarak internetin gidişatına da etki edecek. Pek çok sayfa hit almak için spam sayılabilecek paylaşımlarda bulunuyor. Facebook bu spam paylaşımları ne kadar fazla engellerse hem kullanıcılarına daha kaliteli bir içerik sunacak hemde spam olarak bir nevi black SEO yapanların önüne geçmiş olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0