Facebook, Beğenme Kutusunu Kaldırıyor

0
0
0
0
0
Facebook sayfalarını yaygınlaştırmak için kullanılan, ayrıca kodlarını alarak sitelere de koyabildiğimiz beğenme kutusu 23 Haziran itibariyle yürürlükten kalkıyor.
Facebook, eski beğenme kutusunu tamamen ortadan kaldırıyor. Birçok sitenin ve sayfanın kullandığı, kodlarını da alarak kendi sitenize koyabileceğiniz beğenme kutusu, 23 Haziran itibariyle işlevini yitiriyor.

Facebook, bu eski tasarıma sahip olan beğenme kutusu yerine, sayfa kutusunu kullanmamızı istiyor. Sayfa eklentisi de diyebileceğimiz olan kutu, aslında tasarım ve kullanış açısından beğenme kutusuna göre çok daha sağlıklı duruyor.

Beğenme kutusunda, sayfayı beğenenleri de rahatlıkla görebiliyorduk. Artık yeni kullanacak olduğumuz sayfa kutusunda böyle bir özellik mevcut değil ama isterseniz kodu almadan önce bu özelliği manuel olarak aktif edebiliyorsunuz. Sayfa kutusu, aşağıda gördüğünüz üzere beğenme kutusuna benziyor ama çok daha temiz ve basit bir arayüze sahip. Ayrıca sayfa  kutusunun düzenlenmesi kolaylaştırılmış.Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0