• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Profilinizden Göremediğiniz Gizli Bilgilerin Bulunduğu Facebook Arşivinizi 3 Adımda İndirin!

Profilinizden Göremediğiniz Gizli Bilgilerin Bulunduğu Facebook Arşivinizi 3 Adımda İndirin!

1
0
0
0
0
Kaç yıldır Facebook'tasınız ve bugüne kadar neler neler paylaştınız? Kimlerle arkadaş oldunuz, kimleri sildiniz, hangi fotoğrafı, hangi cihazdan paylaştınız? Tüm bunları görmek için içeriğimize mutlaka göz atın!
Facebook içeriğinizin tamamına sahip olmak ister miydiniz? Bugüne kadar sosyal ağda her ne yaptıysanız elinizde bir yedeği bulunsun isterseniz bu yazımızı mutlaka okuyun. Çünkü, birkaç basit adımda bir zaman yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olabiliriz. 

Yıllardır Facebook üzerinde bir şeyler yapıyoruz. Paylaşıyoruz, konuşuyoruz, yönetiyoruz, siliyoruz, dürtüyoruz… Bunların hepsi ama hepsi tek bir ZIP dosyası olarak önünüze gelsin istiyorsanız doğru yerdesiniz. Profiliniz üzerinden güvenlik nedeniyle ulaşamayacağınız IP adresleri gibi gizli bilgilerin de yer aldığı tüm Facebook içeriğiniz aşağıdaki adımları takip ederek indirebilirsiniz.

- Öncelikle Facebook'a bir bilgisayar üzerinden erişmeniz gerekiyor. Web üzerinden Facebook profilinize ulaşın ve "ayarlar" kısmına giriş yapın,- Ayarlar kısmı altında "Kopyasını İndir" seçeneğine tıklayın....- Açılan sayfada "Arşivi İndir" tuşuna tıklamanız yeterli, ardından Facebook size tekrar giriş şifrenizi soracak...


- Facebook şifrenizi tekrar girin...- Şifrenizi girdikten sonra Facebook arşivinizi bir araya getirmek için sizden biraz beklemenizi isteyecek. Yaklaşık 1 saat içinde, arşivinizi indirebileceğiniz bir bağlantı e-posta adresine gönderilecek. Ardından bağlantıya tıklayarak indirme işlemini başayabilirsiniz. Arşivinizi 2-3 gün içinde indirmezseniz bağlantının geçerliliğini yitirdiğini hatırlatalım. Arşiviniz "facebook-adsoyad.zip" dosyası şeklinde size ulaşacak. ZIP dosyayı açtığınızda aşağıdaki klasörler ile karşılaşacaksınız...- Yukarıdaki klasörler isimlerinden de anlaşılabileceği gibi videolarınız, fotoğraflarınız ve ".htm" sayfalar şeklinde paylaşılmış diğer içikleriniz burada. Hepsini bir web sayfası üzerinden bütün olarak görmek, IP ve diğer bilgilere erişmek için Index.htm dosyasını kullanabilirsiniz. Bu dosyayı açtığınızda aşağıdaki sayfa ile karşılaşacaksınız. Sol menüden tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz...-  Örneğin, aşağıda 2013 yılında paylaştığım bir fotoğrafın tarihini ve hangi IP adresi üzerinden paylaştımı görüyorum. Şu an bu benim için önemli bir bilgi değil ama gerektiğinde altın değerinde olabilir. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi birçok bilgiyi Index.htm sayfasında dolaşarak bulabilirsiniz. Arkadaşlarınıza, sildiğiniz arkadaşlarınıza, sizi takip edenlere, sohbetlerinize ve daha birçok içeriğe sayfanın sol menüsünden ulaşmak mümkün.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0