Facebook Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır? !

0
0
0
0
0
''Canlı yayın'' konusunda Periscope ile sağlam bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başaran Twitter'a karşı Facebook'tan büyük bir hamle geliyor.
Son dönemlerde sosyal medya platformlarında sadece birşeyler yazarak düşüncelerini ifade etmek, artık herkes için yeterli olmuyor. Bu sebepten ötürü de kullanıcılar kısa videolar çekerek bu işi görmeye çalışıyor. Hal böyle olunca da sosyal medya platformları bazında ''canlı yayın'' uygulamalarını kullananların sayısında da ciddi bir artış yaşanıyor.

İşte bu durumu hem kendi lehine çevirmek, hem de sosyal medya bazında en büyük rakibi olan Twitter'ın önüne geçmek için kullanan Facebook, bir süre önce tıpkı Periscope'a benzer şekilde kendi canlı yayın platformunu duyurmuştu ve özellik
 başta ünlüler olmak üzere bazı kullanıcılara sunulmuştu. Şimdi ise bu özellik, iOS platformunda herkese sunulmuş durumda.Peki Facebook'ta canlı yayın nasıl yapılır?

Aslında özelliğin kullanımı son derece basit. Yapmanız gereken tek şey, durum güncellemesi kısmına gelmek. Bu kısma geldikten sonra karşınıza ''canlı video kaydet ve paylaş"  seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman, Facebook sizi Canlı Yayın paneline götürecek. Son olarak yapmanız gereken şey ise "canlı videonu açıkla.." bölümüne canlı yayınınızın ismini yazmak. Canlı Yayın özelliğinin şimdilik sadece iOS cihazlara sunulduğunu hatırlatalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0