Facebook, Cinsiyet Tercihini Kullanıcıya Bırakıyor

0
0
0
0
0
Facebook'ta artık cinsiyet seçiminde erkek veya kadın sınırlaması kalkıyor. Kullanıcılar rahatça yazabilmesi için boş bırakılarak kullanıcıların dilediğince doldurmasını sağlanacak.

Facebook dünyada en çok kullanılan sosyal medya oluşumlarından belki de en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor. Haliyle dünya geleninde de milyonlarca kullanıcısı bulunan bu platformda aynı zamanda milyonlarca farklı insan da bulunuyor.

Özellikle cinsel tercihler konusunda dünyada farklı tercihlere sahip insanlar da bulunuyor. İşte bu konuda internet sitelerinde cinsiyet tercihlerinde bulunan Erkek/Kadın ibarelerine karşı çıkan kesimler de mevcut.

Facebook'ta bunu göz önünde bulundurarak kısa süre içinde Facebook bilgileriniz kısmındaki cinsiyet bölümünde Erkek/Kadın seçenekleri dışında bir de kullanıcıların dilediği şekilde belirtebilmesi için boşluk seçeneği de ekleyecek.İsteyen kullanıcıların boş bırakabilmesi sağlanırken aynı zamanda farklı tercihlere ve düşüncelere sahip kullanıcılara da önem verildiği anlaşılıyor.

Kısa süre önce bu haberimizde de belirttiğimiz Apple tarafında da emoji dediğimiz ifadelere de gay ifadelerinin eklemesiyle farklı cinsel tercihlere de önem verildiğinin göstermişti.

Benim düşünceme göre böyle küresel firmalar açısından güzel bir tercih olduğunu düşünüyorum. Çünkü her ne kadar tartışma konularına dahil olan bu cinsel farklılıklara hepimizin saygı duyması gerektiği gibi şirketlerin de bu durumu göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0