Facebook Çoklu Dille Durum Paylaşmayı Kolaylaştırıyor

0
0
0
0
0
Dünya'nın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook artık bir durumu farklı dillerde paylaşmayı kolaylaştırıyor ve tüm hesaplara bu özelliği getiriyor.
Tüm dünya genelinde 1 milyarı aşkın kullanıcısı olan Facebook artık farklı dillerde paylaşım yapmayı kolaylaştırıyor. Tüm dünya geneline hitap eden Facebook kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıracak yeni özellik sayesinde dünya geneline hitap eden ünlü kişiler, markalar ve kurumlar böylelikle herkese kendi dilinde daha kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Zaten Facebook'ta daha önce bir paylaşımı farklı dillerde yazmak mümkündü ancak çeşitli servislere ihtiyaç duyulmasıyla bir paylaşımı iki veya daha fazla dille paylaşmak özellikle sosyal medya yöneticilerinin işini zorlaştırabiliyordu. Facebook'un tüm kullanıcılar genelinde sunacağı bir yenilikle alışılagelmiş paylaşım ekranında bir gönderiye birden fazla dil eklenebilecek.Tabii Facebook'un yeni özelliği sadece tanınmış kişi, kurum ve kuruluşları kapsamıyor. Artık herkes kişisel profilinde de bir paylaşımına birden fazla dilde açıklama yazabilecek. Örneğin Facebook'u varsayılan olarak Türkçe kullanan birisi bu paylaşımı Türkçe görürken varsayılan olarak İngilizce olarak kullanan bu paylaşımı İngilizce kısmına yazdığınız şekilde görecek.

Bu paylaşım sisteminin dil hassasiyeti olmayacak. Yani İngilizce kısmına büyük ihtimalle Türkçe bir şeyler de yazabileceksiniz. Bu ne işe yarayacak derseniz örneğin bütün arkadaşlarınızın ana dili Türkçeyse ve sırf havalı görünmek için Facebook'u İngilizce kullanmayı tercih ediyorsa bir paylaşımınızı "Kardeş dil ayarın güzelmiş güle güle kullan" tarzı şeyler yaparak arkadaşınıza kısa süreli şok yaşatabilirsiniz. :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0