Facebook Çökünce 911’i Aradılar!

1
0
0
0
0
Facebook Çökünce 911’i Aradılar!
​26 Ocak Pazartesi günü Facebook’a kısa süreli de olsa erişilememesi bazı kullanıcıları telaşlandırmış olacak ki ABD’nin acil durum hattı olan 911’i aradılar.

26 Ocak Pazartesi günü Facebook’a kısa süreli de olsa erişilememesi bazı kullanıcıları telaşlandırmış olacak ki ABD’nin acil durum hattı olan 911’i aradılar.

Buradaki haberimizde de anlattığımız üzere pazartesi günü Facebook’ta kısa süreli bir erişim sıkıntısı yaşandı. Biz de bunun kaynağının ne olabileceğine dair araştırmalar yapmıştık. Lizard Squad ismindeki hacker grubunun Facebook’un sunucularına saldırı düzenlediğine dair haberler dolaşıyordu. Facebook’tan yapılan açıklamada da yaptıkları bir değişiklik yüzünden kısa süreli sıkıntı yaşandığını ve bunun hemen düzeltildiği belirtilmişti.ABD’den gelen bu haber ise kullanıcıların Facebook’a olan bağlılığının ne kadar üst seviyede olduğunu gösteriyor. San Francisco raporuna göre çöküşün ardından beş kişi ABD’nin acil durum hattı olan 911’i aradı. Yakın bir zamanda da PSN ‘nin çökmesiyle isyan eden çocuklar 911’i aramıştı. (ABD'li yetkililer arayanlara nasıl cevap vermişlerdir bilmiyoruz ama biz 155’i arasak gelir ıslak odunla döverlerdi herhalde)

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0