Facebook Da 360 Derece Videolar Yayınlayacak!

0
0
0
0
0
F8 Facebook Geliştiriciler Konferansı'nda açıklanan bir diğer detay ise YouTube'un kısa süre önce duyurduğu 360 derecelik video desteğiydi. Yani kısa süre içerisinde Facebook'ta da 360 derece açılı videoları görebileceğiz.

F8 Facebook Geliştiriciler Konferansı sırasında bir yeni detay da Facebook videoları konusunda oldu.

Kısa süre önce bu haberimiz ile sizlere aktardığımız YouTube tarafından desteğe başlanılan 360 derece açılı videolar için Facebook'ta F8'de adım attığını belirtti.

Street View in Google Maps'te gördüğümüz şekilde kontrol edilecek bu 360 derecelik videolar için mouse hareketleri ile video akışında hangi yöne bakmak istediğimizi seçeceğiz.Direkt olarak Facebook'un ana sayfası olan Haber Kaynağı bölümünde de rahatlıkla izlenebilecek videolar için Oculus desteği de olduğu belirtildi. (Oculus benim olsa ben de desteklerdim tabii)

Fakat şu an için bilinmeyen tek detay ise mobil uygulamalarda bu desteğin nasıl sağlanacağı. Yani parmak hareketleriyle mi yoksa telefonlardaki jiroskop özelliğiyle telefonu çevirerek mi bu videoları izleyeceğimiz belli değil.

"Kısa süre içerisinde" bu desteğin başlayacağı belirtilen 360 derecelik videolar özelliğinin ne zaman göreceğimiz konusunda ise şu anda net bir tarih belli değil. Fakat Facebook ve YouTube sonrasında 360 derecelik videoların da iyiyce yaygınlaşacağını rahat bir şekilde tahmin edebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0