Facebook Daha Fazla Kişisel Bilgi Toplayacak

0
0
0
0
0
Facebook Daha Fazla Kişisel Bilgi Toplayacak
​Geçtiğimiz günlerde Facebook’un, kullanıcıların kişisel bilgilerini ve paylaşımlarını göz önünde bulundurarak reklamları ona göre ayarladığına dair bir haber yayınlamıştık. Bunun etik olmadığı ve reklam kazancını arttırmak için tercih edilen ucuz bir yol olduğu söylenmişti.
Geçtiğimiz günlerde Facebook’un, kullanıcıların kişisel bilgilerini ve paylaşımlarını göz önünde bulundurarak reklamları ona göre ayarladığına dair bir haber yayınlamıştık. Bunun etik olmadığı ve reklam kazancını arttırmak için tercih edilen ucuz bir yol olduğu söylenmişti. Facebook muhtemelen bu konuda yine bazı atılımlar yapmak için kullanıcılarının kişisel verilerini ve alışkanlıklarını takip etmek amacıyla daha fazla kişisel bilgi toplayacak.

Sözleşmede artkık Facebook tarafından yürütülen WhatsApp, Instagram gibi yan şirketlerden de kişisel verilen toplanacağı belirtildi. Böylelikle kullanıcılara ait veriler bir yerde toplanacak ve kişiye göre daha fazla özelleştirilen reklamlar üretilecek. Üretilen reklamlar, Facebook ve şirkete ait yan şirketlerde kullanıcıların karşısına çıkacak.Fakat yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu durum etik olmayabilir. Hatta AB’nin, özel hayatın gizliliğini koruyan departmanı bu durumla ilgili harekete geçmiş durumda. Facebook’un projesini hayata geçirebilmesi için öncelikle bu sorunları aşması gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0