Facebook, Drone'larını Seneye Test Edecek

0
0
0
0
0
Facebook, Drone'larını Seneye Test Edecek
Facebook, drone'larını kullanarak önümüzdeki yıl içinde internet ile hiç tanışmamış kişilere bağlantı göndermeyi test etmeye başlayacak.
Facebook, drone'larını kullanarak önümüzdeki yıl içinde internet ile hiç tanışmamış kişilere bağlantı göndermeyi test etmeye başlayacak. Verilere göre dünya nüfusunun üçte ikisi internete erişemiyor. Bu da her 3 kişiden 2'si Face'e giremiyor, ayna karşısında kendini çekip paylaşamıyor anlamına geliyor. Tabi aslında durum bu kadar eğlenceli değil. Malesef bizim erişebildiğimiz bir çok sanal kaynağa ihtiyacı olan insanlar, bu kaynaklardan mahrum kalıyor. internet.org'un kurucu ortaklarından Facebook'ta bu ihtiyacın giderilmesi için adımlarını hızlıca atmaya devam ediyor. Bu problem bir ülkenin veya şirketin tek başına çözebileceği bir iş değil tabi ki. 

Yael Maguire'ın (Connectivity Lab Mühendislik Direktörü) bir toplantıda yaptığı açıklamalara göre Facebook'un bu işi çözmesi için ciddi problemleri halletmesi gerekiyor. Çünkü belirlenen hedefe göre Drone'lar yerden 18-27 km yükseklikte, havada asılı kalacaklar. Buradaki sorun bu asılı kalma durumunun yıllarca devam etmesinin gerekmesi. Bunun için henüz bir çözüm üretilebilmiş değil. Aynı zamanda o kadar süre boyunca havada kalacak olan bir uçağın bir yerden enerji sağlaması gerekli. Bu enerji şimdilik güneşten olacak gibi duruyor. Ancak bunun için de yeterli ilerleme sağlanmış değil.Diğer bir problem ise, bu uçakları kontrol edecek olan pilotlarda. Dünya nüfusunun üçte ikisini hedefleyen bu projede milyarlarca insana bu teknolojiyi götürüyorsunuz. Ancak bu kadar kişiye giden bu teknolojiyi nasıl bir insan gücü kontrol edecek, 1 pilot kaç tane drone'a bakabilecek gibi konular hala açıklığa kavuşmuş değil. 

Tüm bu kötü koşulları görmezden gelen Facebook, seneye drone'larını test edeceğini ve her türlü iş ortaklığı teklifine açık olduğunu belirtiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0