Facebook Evliliğinizi Öldürüyor

0
0
0
0
0
Facebook Evliliğinizi Öldürüyor
Amerika'da ki Boston Üniversitesi evli insanların Facebook kullanımlarını araştırdı ve bakın ortaya neler çıktı.
Sosyal medya ve dolayısı ile Facebook artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Amerika'da ki Boston Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada Facebook kullanan insanların eşlerini tert etme oranlarının daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. Facebook kullanan insanlar ile kullanmayan insanların ayrılma oranları arasında yaklaşık olarak yüzde 32'lik bir fark bulunuyormuş.

2008-2010 yılları arasında Amerika'nın 43 eyaletinde ki boşanma istatistiklerini inceleyen Boston Üniversitesi'nin bilim insanları boşanma gerçekleştiren çiftlerin Facebook hesaplarının olup olmadığını araştırmış. Sonuç boşanan ve Facebook kullanan çiftlerin sayısının daha fazla olduğu ortaya çıkmış. Bu araştırmayı yapan ekibin başında olan James E. Katz "Yaptığımız araştırma sosyal medya kullanımının insan davranışlarına nasıl etki ettiğini incelemeye çalıştık" dedi.

Amerika'da Teksas Üniversitesi 2011 yılında 1000'den fazla evli çift üzerinde yaptığı araştırmada Facebook hesabı olmayan çiftlerin yüzde 11.4 oranında daha mutlu olduğunu tespit etmiş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0