Facebook Liselileri İşe Alıyor

0
0
0
0
0
Facebook koleje veya liseye giden yetenekli gençleri işe almaya başladı.
İnternet ve yazılım sektöründe yetenekli mühendisleri veya programcıları kapmak için kıyasıya bir mücadele var. Hal böyle olunca Facebook ve Google gibi dünyanın en büyük şirketleri genç ve yetenekli yazılımcıları toplayabilmek için çeşitli uygulamalar yapıyorlar.

Facebook'ta yeni bir uygulama ile genç ve yetenekli yazılımcıların peşine düşmeye başladı. Son zamanlarda internette yer alan projelerin pek çoğunda genç isimler yer alıyor bu nedenle Facebook bu durumu değerlendirmek istemiş olsa gerek.  Üstelik Facebook'ta geçtiğimiz aylar içerisinde staj yapan Michael Sayman adlı genç dün itibari ile Facebook'ta işe başlamış bile. Söylenenlere göre Michael'ın parlak fikirleri Mark Zuckerberg'in ilgisini çekmiş ve bu nedenle Michael'ı tam zamanlı olarak işe almışlar.Google da buna benzer bir projeye başlamıştı. Aynı şekilde Turkcell'de "Geleceği Yazanlar" adı altında bir proje yönetiyor ve yetenekli yazılımcıları kendi bünyesine katmaya çalışıyor. Buna benzer uygulamaları dünyanın önde gelen pek çok firması yapıyor ve henüz genç yaşta olmalarına rağmen yetenekli yazılımcıları kendi bünyesine katmaya çalışıyor.

Şuan için Facebook stajyer uygulaması için yaklaşık olarak 100 bin dolarlık eğitim bütçesi ayırmış. Bu tarz projeler benim çok hoşuma gidiyor hem gençlerin gelişimine katkıda bulunuyor hemde firmalar yetenekli yazılımcıları kendi bünyelerine katıyorlar.

Ayrıca bazı firmaların stajyerlerine ödediği maaşlara bu listeden göz atıp hayata küsebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0