Facebook'taki Gruplara Erişebileceğiniz Uygulama: Groups

0
0
0
0
0
​Facebook, kullanıcılarının gruplara daha kolay erişebilmesi için yeni mobil uygulaması olan Facebook Groups’u kullanıma sundu.
Facebook, kullanıcılarının gruplara daha kolay erişebilmesi için yeni mobil uygulaması olan Facebook Groups’u kullanıma sundu.
 
iOS ve Android işletim sistemlerine uygun olarak sunulan uygulama, üniversite içi iletişimin de aralarında bulunduğu, topluluk içindeki iletişimi artırmayı hedefliyor. Facebook gruplarının aylık 700 milyon kişi tarafından kullanıldığını açıklayan şirket, mesajlaşma için Messenger uygulamasını çıkardıktan sonra şimdi de Groups’u çıkartarak yaşanan bölünmelere devam edeceği sinyalini veriyor.
 
Peki Facebook Groups, hangi özelliklerle birlikte geliyor? Şimdi bunları sırasıyla ele alalım.
 

 Topluluk içi iletişim

Facebook, daha önce grup içerisinde yaşanan gelişmeleri haber akışında göstererek etkileşimi artırmayı hedeflemişti. Bu uygulama ile birlikte, burada yaşanan hareketlilik Facebook’tan bağımsız hale getirilmiş. Dilerseniz, uygulamada gruplarla ilgili nasıl ve hangi zamanlarda bildirim alınacağını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.


 

 Öncelikli gruplar

Uygulamada kullanıcıların daha aktif kullandığı grupların sıralaması Facebook tarafından belirlenerek etkileşimin artması hedefleniyor.
 

 Gruba katılanları tanıma

Yine gruptaki kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerinin artması amacıyla Facebook, yeni bir grup kurulduğu sırada grup üyelerinin görünmesine olanak sağlıyor. Paylaşımlar kimler tarafından görülebileceğini isterseniz gizlilik ayarlarından yapabilirsiniz.


 

 Yeni gruplar keşfetme

Haber akışında ara sıra ilgili grupları göstererek yeni grupların keşfedilmesini sağlayan Facebook, mobil uygulamasında “keşfet” özelliğini sunuyor. Bu sekmeyle kullanıcılar, ilgilerini çeken yeni gruplara daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar.

Facebook'un mobil uygulamasına, aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Facebook groups uygulaması hakkında Fobito üzerinden daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0