Facebook, 'Güvenlik Durumu Kontrolü' Özelliğindeki Hata Nedeniyle Özür Diledi!

0
0
0
0
0
Pakistan'da gerçekleşen patlama sonrası kullanıma sunulan Facebook Güvenlik Durumum Bildirimi özelliğinde yanlış lokasyon sorunu yaşanmıştı. Facebook bu hata nedeniyle kullanıcılardan özür diledi.


 
Facebook’un doğal afet ve terör saldırısı durumlarında devreye soktuğu “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğinde sorun yaşanan sorun ile ilgili sosyal ağdan özür geldi.
Daha önce Ankara’daki ve Belçika’daki bombalı saldırılarda kullanıma sunulan bu özellik, dün Pakistan’da gerçekleşen intihar saldırısından sonra da bu ülke için devreye alınmış ancak dünyanın farkı bölgelerindeki kullanıcılara yanlış uyarı gitmişti. Buradaki haberimizde detaylarını verdiğimiz gelişme ile ilgili Facebook'tan açıklama yapıldı.

 Facebook Özür Diledi

Konu ile ilgili Facebook’tan yapılan açıklamada, olay bölgesine yakın olmayan farklı ülkelerden bazı kullanıcılara yanlışlıkla güvenlik durumu kontrolü bildirimlerinin ulaştığını ve bu sorunun tekrarlanmaması için gerekli çalışmanın sürdürüldüğü belirtildi. Açıkçası, Facebook’un bu tür toplumsal olaylara kayıtsız kalmaması ve yeni özellikler geliştirmesinin taktir edilmesi gerekiyor. Ara sıra yaşanan teknik aksaklıklar ise çok fazla önemsenmemeli diye düşünüyorum.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0