Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü, İstanbul Patlamasından Sonra Yeni Özelliği ile Kullanımda!

0
0
0
0
0
Facebook'un Güvenlik Durumu Kontrolü ne yazık ki tekrar devrede. İstanbul Atatürk Havalimanı yakınlarındaki kullanıcılar güvenlik durumlarını bildirebildiği gibi, olay bölgesindeki kullanıcılara durumları da sorulabiliyor.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan ve ilk açıklanan rakamlara göre 10 kişinin yaşamını yitirdiği üzücü terör saldırısından sonra Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü 4. kez devreye girdi. Olay bölgesine yakın kullanıcıların güvende olduklarını bildirebildikleri bu özellik bu kez farklı bir seçenek daha sunuyor.

 Güvenlik Durumu Kontrolü'ne Yeni Özellik

Olaydan etkilenen bölgedeki kullanıcılar henüz güvenlik durumu bildiriminde bulunmadıysa, diğer kullanıcılar onlardan güvenlik durumlarını paylaşmasını isteyebiliyor. Facebook’un daha önce devreye aldığı güvenlik durumu kontrolü özelliğinde bu yenilik yer almıyordu ancak şirket tarafından daha önce duyurulmuştu.


 

 Güvenlik Durumu Bildirimi Nasıl İstenir?

Böyle üzücü bir olaydan sonra telefonla ulaşamadığımız arkadaşlarımıza, akrabalarımıza, yakınlarımıza ulaşmak için işe yarar bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bunun için güvenlik durumu bildiriminde bulunan bir arkadaşınızın bildirimlerine tıkladıktan sonra “bildirmeyenler” bölümüne tıklayarak listeden bildirimde bulunmayan kişileri görebilirsiniz. O kişilerin yanında yer alan “Güvende Olup Olmadığını Sor” butonuna tıklayarak bildirim talep edebilirsiniz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun…

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0