Facebook'ta 'Güvende Misin?' Diye Sorulabilecek!

0
0
0
0
0
Facebook'un afet durumlarında devreye soktuğu "Güvenlik Durumu Kontrolü" özelliğine bazı yenilikler eklendi. Artık afet bölgesindeki kişilerin durumunu arkadaşları sorabilecek.
Facebook’un “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliği 2014 yılından beri kullanımda. Afet durumlarında o bölgede bulunan kullanıcıların Facebook arkadaşlarına ve takipçilerine güvende olduğunu bildirmesini sağlayan özellik bir adım daha ileri taşınıyor. Facebook’un son geliştirmesinde “güvenlik durumu kontrolü” iki taraflı olarak sağlanabiliyor.

 Güvenlik Sorgulaması Nasıl Çalışacak?

İlk kez 2014 yılında kullanıma sunulan ve bugüne kadar farklı bölgelerde 28 kez devreye alınan özellik, afet bölgesinde bulunan ve olaydan etkilenebilecek kullanıcıların “güvende” olduklarını bildirmesini sağlıyordu. Yeni özellik ile birlikte artık afet bölgesinde bulunan kullanıcılara Facebook arkadaşları da durumlarını sorabilecek. Olay bölgesinde yaşayanların güvende olup olmadığını hızlıca sorgulayabilmek gerçekten iyi bir özellik çünkü bu tür afet durumlarıyla karşılaşan kişilerin aklına “güvenlik durumu kontrolü” gelmeyebiliyor. Bu yeni özellik bir anlamda hatırlatma görevi de sağlayacak.

 Dileğimiz Yeni Özelliği Kullanmak Zorunda Kalmamak

Facebook’un güvenlik durumu kontrolü, ülkemizde de Ankara’da yaşanan bombalı saldırılardan sonra devreye alınmış ve o bölgede yaşayan kullanıcıların güvenlik durumlarını paylaşması sağlanmıştı. Umarım ülkemiz ve dünyamızda bu tür üzücü olaylar yaşanmaz ve hiçbirimiz bu yeni özelliği kullanmak zorunda kalmayız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0