Facebook, Hayırlara Vesile Olacak Yeni Özelliğini Duyurdu!

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve bağış organizasyonlarının kolayca destek görmesini sağlayacak bir sistemi kullanıma sundu.
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook yeni bir özelliği kullanıma sundu. Sosyal yardım ve bağışların toplanmasına destek olacak bu sistem, sosyal ağ üzerinden kolayca kampanyalar düzenlenmesine olanak sağlıyor. Şimdilik Birleşik Devletler’de kullanıma sunulan yeni özellik sayesinde 501c3 kodlu kar amacı gütmeyen kuruluşlar kolayca yardım toplayabilecek.

 Yeni Özelliğin Arkasında Kim Var?

Facebook’un duyurduğu yeni özelliğin arkasında “Social Good” olarak adlandırılan şirket içi bir ekip bulunuyor. Bu ekip aynı zamanda ülkemizdeki terör saldırıları sonrasında da kullanıma giren “Güvenlik Durumu Kontrolü” özelliğini de ortaya çıkarmış. Yeni özellik ile yardımseverlik kampanyalarının etki alanını ve hacmini büyütmeyi amaçlayan Social Good ekibi, sosyal medyada da doğrudan bağış toplayan bir sistem ile bir ilke imza atıyor.

 Hangi Kuruluşlar Yer Alıyor?

ABD’de denemeleri başlanan yeni özelliğin tüm ülkede kullanıma girmesi planlanıyor. Nature Conservancy, Alzheimer's Association, Oxfam gibi kar amacı gütmeyen 100'e yakın kuruluşun yer aldığı sistemin ileride yurtdışına açılması da söz konusu olabilir. Açıkçası Facebook’un bu yeni özelliği sosyal medyada bambaşka bir boyuta ulaşarak, çok büyük kampanyaları ortaya çıkarabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0