1
0
0
0
0
Facebook'ta hesabınızı dondurmak dışında tamamen silebilmeniz mümkün. Bunun detaylarını da yazımızda anlatıyoruz.
Facebook gittikçe büyüyen bir sosyal medya platformu olmasına rağmen bazı kullanıcılar hesaplarını açtıktan sonra kullanmıyorlar. Bunun için dondurma işlemini yapan kullanıcının bilgileri Facebook'ta saklanmaya devam ediyor. Yazdığı yorumlar da profil resmi olmadan kalan bu durumda aslında hesabınızı kapatmış olmuyorsunuz. Eğer siz de Facebook'tan sıkılmış ya da ihtiyacı olmadığını düşünenlerden biriyseniz bu profilinizi komple kalıcı olarak silmeniz mümkün.

Ancak nasıl yapacağınızı anlatmaya geçmeden önce bu sürecin iki hafta olduğunu, işlemi yaptıktan sonra 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerektiğini belirtelim. Ayrıca biraz önce de dediğim gibi bu işlem "kalıcı" olacak. Yani ne var ne yok siliniyor. Tekrar girme şansınız yok. Bu nedenle hesabınızı dondurma ya da silme konusunda doğru bir karar vermenizi tavsiye ediyoruz.


 

 Facebook Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silerim?


Bu işlem aslında basit. Ama hesabınızı komple sileceğiniz için emin olmanız gerekli. Zaten bu süreçte 15 günlük bir zaman dilimi işlemesi de sizin tam manasıyla karar verip vermeyeceğinizi de gösterecek. Bunun için sadece tek bir bağlantıya girerek işlemi halledebilirsiniz.

Facebook Hesabımı Sil yandaki bağlantıya tıklamanız halinde çıkacak olan sayfada yukarıda görebileceğiniz gibi bir uygulama çıkıyor. Bu işlemi yaptıktan sonra ise size ait tüm sayfa, grup ve uygulamalar eğer başka bir yetkilinin bulunmamasının durumunda silineceğini de belirtelim. Yani eğer sizin bir sayfanız, grubunuz ya da uygulamanız varsa bunları başka kişilere vermenizde fayda var. İstemiyorsanız Hesabımı Sil dediğinizde aşağıdaki gibi karşınıza çıkacak olan ekranda Facebook şifrenizi girmeniz ve güvenlik nedeniyle istenilen şeyi yapmanız gerekli. Benim için gösterdiği resimlerde kol saati olanları seçmem istenmiş. Bu işlemi yapıp Tamam dediğinizde ise artık silme süreci başlamış ve 2 hafta içinde Facebook'tan hiç bir iz bırakmadan yok olmuş olacaksınız.Böylelikle Facebook hesabını silmeyi başarıyla gerçekleştirmiş oldunuz. Dediğim gibi bu biraz zaman alan bir durum. O sırada siz Facebook'a hiç giriş yapmazsanız kısa sürede silinecektir. Eğer böyle bir karar vermişseniz bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Eğer konu ile alakalı bir sorunuz varsa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0