Facebook İlk Çeyrek Kullanıcı Değerlerini Açıkladı

0
0
0
0
0
Facebook, kendi bünyesinde barındırdığı WhatsApp ve Instagram dahil kullanıcı değerlerini açıkladı.

Artık hayatımızın önemli bir parçası olan Facebook, WhatsApp ve Instagram hızla büyümeye devam ediyor. Tabiki bu işin ekmeği de bu üçünü bünyesinde barındıran Facebook ve tabiki Mark Zuckerberg yemekte.

Günümüzün vazgeçilmezleri arasına giren bu üç platform için Zuckerbeg kullanıcı değerlerini açıklayan bir paylaşım yaptı.Bu paylaşıma göre 2015'in ilk çeyreğinde Facebook'ta aylık ortalama 1.44 Milyar kullanıcı aktifti. 600 Milyon kullanıcı aktif olarak Facebook Messenger hizmetini kullandı ve aylık 700 Milyon kullanıcı ise Facebook gruplarında aktif olarak yer aldı.Bunun yanı sıra daha önce bu haberimiz ile bahsettiğimiz gibi WhatsApp'ta aylık ortalama 800 Milyon kullanıcı aktifti. Buradan da SMS'in tarih olacağını anlayabiliyoruz.Ayrıca bünyesinde barındrıdığını belirttiğim Instagram'da ise aylık ortalama 300 Milyon kullanıcı aktif olarak rol almış. (Ne fotoğraf meraklısı olduk artık ha)Bunlara ek olarak Facebook ve WhatsApp üzerinden günlük olarak 45 Milyar mesaj gönderimi yapılmış. (Bunlar hep kelime kelime mesaj atanlar yüzünden böyle. Paragraf olacak cümleyi 100 mesajda atanlar var) Yine günlük olarak 4 Milyar video izlenme sayısına ulaşılmış. 350 Milyon kişi ise spor sayfalarını takip etmiş. (Demek ki dünya geneli olarak spor meraklısıyız)

İşin güzel tarafı ise dünyanın internet erişimi olmayan üçte ikisine bağlantı sağlamak için oluşturulan Internet.org üzerinden 800 Milyon insan daha internet erişimi sağlamış. Facebook'un en çok hoşuna gidecek değer ise 2 Milyon reklamveren sayısına ulaşmış olması. (2 Milyon kişiden reklam aldığımızı düşündüm de. Heyt be!)Yani buradan hareketle Facebook, Instagram ve WhatsApp için "hayatımızın vazgeçilmezleri" yakıştırmasının ne denli doğru olduğunu görüyoruz. Akıllara gelen "Bunlar olmasa ne yapardık?" sorusunun da bundan en fazla 10 yıl sonra cevapsız kalacağını düşünebiliriz. Çünkü 90lar sonrası gençliği artık bu ve benzeri platformlar ile büyüyecek ve benim son anlarına denk gelerek çok mutlu olduğum o dönem hakkında gelecek kuşakların da hiçbir bilgisi olmayacak olması da bir yandan üzücü olduğunu düşünmekteyim...

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0