Facebook: "İnternet Sansürünü Takip Ediyoruz"

0
0
0
0
0
Facebook: "İnternet Sansürünü Takip Ediyoruz"
Türkiye'de yaşanan internet sansürü, sadece ülkemizde takip edilmiyor. Dev sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yapılan açıklamada: Türkiye'de uygulanan internet sansürünü yakından takip ediyoruz, denildi.
Facebook, ülkemizdeki internet sansürüyle ilgili düzenlenen yasa tasarısını dikkatle takip ettiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada: "Yasa önerisini dikkatle inceliyoruz ve öneriyle ilgili TBMM'deki süreci takip etmeye devam edeceğiz" denildi.

Torba yasası olarak gündeme gelen ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde karara bağlanacak olan internete yönelik yasa değişiklikleri, hem internet kullanıcıları hem de muhalefet kesimden büyük tepki görmüştü. Yasaya göre internet sitelerinin, herhangi bir mahkeme kararı olmadan "özel hayatın gizliliği" gerekçesiyle TİB ile, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kapatılmasının önü açılıyor.

Tasarının dikkat çeken bölümlerinden biriside, internetteki içeriklerin sayfa bazında engellenebilmesinin mümkün olması. Başka bir ifadeyle, 'uygunsuz' olarak kabul edilen bir tweet ya da Youtube videosu engellenecek, fakat site içerisindeki diğer içerikler görüntülenmeye devam edecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0