Facebook Kayıp Çocuk Duyurularını Yayınlayacak

0
0
0
0
0
Facebook'tan bir insanlık yardımı daha: Kayıp çocuklar için Amber Alert hizmeti kullanıma açıldı.
Kayıp çocuklar için yapılan dayanışmalar tüm dünyada ortaktır. (Allah korusun) çevremizde bir kayıp çocuk haberi duyar duymaz sokak sokak, köşe bucak aramaya, başına birşey gelmeden bulmak için elinden geleni yapabilecek bir dünya toplumu bulunuyor. (Kaçırıp istirmar edenler de var tabi de, şimdi buradan bir şey demek uygun değil malesef. O yüzden susuyorum.)

İşte bu tarz vakaların çözümü için Amerika'da kurulan Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Ulusal Merkezi (National Center for Missing and Exploited Children) kurumuyla işbirliğine giden Facebook, bundan sonra Amber Alert (Sarı Alarm) denilen anlık kayıp çocuk duyurularını da Facebook üzerinden tüm kullanıcılara paylaşacak.  Böylelikle milyonlarca kullanıcısı olan Facebook ile bilgilendirmenin ve bilinçlendirmedinin hızla artacağı düşünüyor. (Harbiden de güzel bir düşünce. Mark'ın ellerinden öpüyorum bu örnek davranışı için)Bu uygulamayla beraber Facebook üzerinden karşınıza çıkacak Amber Alert'a tıkladığınız zaman kayıp çocuk ve en son görüldüğü yer hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz sayfa çıkacak ve o bölgeye yakınsanız bilinçlendirilmenizi sağlayacak. Eğer değilseniz de paylaşarak uyarıyı kaçırmış kişilerin de görmesini sağlayabileceksiniz.

Şu anda yapılan işbirliği neticesinde Amerika'daki kayıp çocuklar hakkında yapılacak bu işlem umarız kısa süre içerisinde tüm dünya ülkelerindeki bu tarz kuruluşlarla birlikteliğe dönerek büyük bir sosyal sorumluluk projesine konumuna gelir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0