Facebook Kendi Futbol Ödüllerini Verecek

0
0
0
0
0
Son dönemlerde futbol takımlarının Facebook üzerinden aktif oluşu ve üye sayısı artarken, Facebook da bu konuda güzel bir adım attı. Tüm kullanıcılarına açık olacak şekilde bir sistem ile Facebook, ilk futbol ödüllerini vermeye hazırlanıyor.
''Football on Facebook'' adlı sayfayı oluşturan Facebook, kendi futbol ödüllerini dağıtacak. Dünya genelinde tüm kullanıcılara açık olacak şekilde tasarlanmış sayfa, farklı kategoriler ve oylama ile çok geniş bir kitlenin desteğini alacağa benziyor.

Bu yeni projenin tek kötü yanı ise oylamanın şu an sadece Premier Lig bazlı oluşu. Yani ketegorilerde size sunulan isimlerin ya da benzer şeylerin hepsi Premier Lig'e ait.

Sistemde tüm Facebook kullanıcıları için oylama açık olacak. Oylama yapabileceğiniz kategoriler ise şu şekilde; ''Yılın Futbolcusu'', ''Yılın En İyi Genç Futbolcusu'', ''Yılın Teknik Direktörü'' ve ''Yılın Kulübü''. Bunların dışında ayrıca kulüplerin yıl boyunca paylaştığı, en çok dikkat çeken içeriklerden oluşan ''Yılın İçeriği'' kategorisi ve ''BT Sport'' sponsorluğunda kendi ideal 11'inizi yapmanızı sağlayan ''En İyi 11'' de bulunmakta.Ayrıca ''Mirror'' firmasının sponsorluğunda bir de ''Yılın Taraftarı'' ketegorisi bulunmakta (yıl boyunca Facebook'da futbolla alakalı en iyi paylaşımı yapan kullanıcılardan oluşan bir kategori).

Bahsettiğimiz gibi oylama sadece Premier Lig'i kapsamakta. Ancak Facebook'un bu yeni projesi istenilen verimi ve ilgiyi görürse, diğer ligleri de görmemiz yakındır. Oylama 11 Mayıs'a kadar sürecek.

''Facebook Futbol Ödülleri'' etkinliğinin düzenlendiği sayfaya buradan ulaşabilir ve dilediğiniz kategorilerde oylama yapabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0