Facebook, Diğer Platformlara Girişte En Fazla Kullanılan Yöntem Oldu

0
0
0
0
0
​Sitelere giriş yapabilmek için “Facebook ile giriş yap” seçeneği, son zamanlarda form doldurarak giriş yapma külfetini ortadan kaldırmıştı. Kimlik yönetim platformu Gigya, diğer sitelere etişimde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarını açıkladı.
Sitelere giriş yapabilmek için “Facebook ile giriş yap” seçeneği, son zamanlarda form doldurarak giriş yapma külfetini ortadan kaldırmıştı. Kimlik yönetim platformu Gigya, diğer sitelere etişimde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarını açıkladı.

Yayınlanan raporda Facebook’un 2011 yılından bu yana ilk defa %60 seviyesini aşarak %61’e ulaştığı ve birinciliğini devam ettirdiği açıklandı. Bu rakam, geçtiğimiz yıla göre %10’luk artışın da bir göstergesi. Google, %22’lik oranla ikinci sırada yer alırken Yahoo ve Twitter’ın %6 civarında kaldığı görülüyor.

Mobil de ise Facebook’un arayı daha fazla açtığı görülüyor. Kullanıcıların mobil ile diğer ağlara giriş için kullandığı platformlarda Facebook’un %77’lik bir orana sahip olduğu görülüyor. Google’ı tercih edenler ise %16 seviyesinde. Gigya’nın raporuna göre Touch ID özelliğinin bu seçeneklere eklenmesinden sonra Facebook’un oranının ciddi anlamda azalacağı tahmin ediliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0