Facebook’tan Periscope Rakip Geliyor: Live for Mentions

0
0
0
0
0
Facebook, Newsroom bölümünden yayımladığı haberle Facebook’a yalnızca ünlülerin erişebileceği yeni canlı yayın aracı Live for Mentions’ı eklediğini duyurdu.

Bildiğiniz gibi canlı yayın uygulamasını ilk olarak başımıza musallat eden Meerkat. Twitter’ın satın aldığı ve Webtekno’nun da aktif olarak kullandığı Periscope’la birlikte henüz ismini duyuramayan birçok canlı yayın uygulaması da bulunuyor. Popülerliği giderek artan bu uygulamalara karşı kayıtsız kalmayan Facebook, yalnızca ünlü isimlerin erişebileceği canlı yayın aracı Live for Mentions özelliğini duyurdu.

Live for Mentions’da canlı yayını yalnızca ünlü isimler yapabiliyor, takipçiler ise bu videoları izleyip beğenebilecek, ayrıca yorum yapabilecekler. Tıpkı Periscope’ta olduğu gibi ünlü isimler de canlı yayınlarını kaç kişinin izlediğini görebilecek.

Live for Mentions’ın en önemli özelliği ise bu canlı yayınların arşivlenerek daha sonra izlenebiliyor olması. Canlı yayın uygulamasını kullanan ünlü isimler eğer isterlerse yayınlarını kaydederek takipçilerinin bu videoları daha sonra tekrar izleyebilmesini sağlayabilecek.Live for Mentions, Dwayne “The Rock” Johnson, Serena Williams, Luke Bryan, Ricardo Kaka, Ashley Tisdale, Lester Holt, Martha Stewart ve Michael Bublé gibi ünlü isimlerle test ediliyor. Uygulama şu an için sadece iOS platformu için kullanılabiliyor durumda. Şimdilik ülkemizde kullanılamayan uygulamanın iOS platformu için indirme linkine buradan ulaşabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0