Facebook Mobil Uygulamasına Materyal Dizayn Düzenlemeri Yapıyor

0
0
0
0
0
Facebook, Android'e gelen 5.0 Lollipop güncellemesi sonrasında "Materyal Dizayn" anlayışına uygun değişiklikleri test etmeye başladı.
Facebook'un Android uygulaması da yavaş yavaş Android 5.0 ile gelen Materyal Dizayn anlayışına uygun halde bazı sadeleştirme değişikliklerine başladı.

Bildiğiniz gibi Google'ın sahip olduğu Android platformuna gelen Lollipop adlı Android 5.0 güncellemesi tanıtımında en çok değinilen nokta olan Materyal Dizayn anlayışını önce kendi uygulamarına teker teker yaptığı değişiklerle uyarlayan Google'a sonrasında birçok uygulama da eşlik etmeye başlamıştı.

Şimdi de Facebook tarafında test aşamasında olan değişikliklerle bu materyal dizayn anlayışına uyacak sadeleştirmele gidildiği görülüyor.Yukarıda görülen değişikliklerin 28.0.0.0.16 adlı test sürümünde uygulandığı anlaşılıyor. Ayrıca Android 5.0 da görlen üst panelin uygulama rengine bürünme durumu daha Facebook tarafından ayarlanmamış. Yani daha yolun başında olan bir güncellemeden bahsediyoruz.

Bunun yanı sıra DurumFotoğraf ve Yerini Bildir butonlarının tek bir yerde toplandığını ve ona tıklanıldığı zaman açılan seçenekler vasıtasıyla seçim yapılacağı görülüyor. Bana nedense Tumblr uygulamasındaki düzene benzettiğim bu durumun açıkcası sadelik açısından güzel olduğunu söyleyebilirim.Yukarıda bahsettiğim gibi daha tek bir değişikliğin görüldüğü için birçok değişikliğin de eklenmesi muhtemel olan yeni Facebook uygulamasının test aşamasından sonra ilk olarak beta dağıtımına çıkacağını, ardından da tüm kullanıcılara sunulacağını söyleyebiliriz. Ancak bu değişikliğin diğer platformlara uygulanıp uygulanmayacağı henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0