Facebook Messenger'a Yeni Kurtarıcı Özellik Geliyor

0
0
0
0
0
Facebook Messenger'a Yeni Kurtarıcı Özellik Geliyor
Facebook Messenger'a gelen sesli mesaj ön izleme özelliği bir dertten daha kurtarıyor.
Facebook kullanan hemen hemen herkes telefonlarında Facebook Messenger da yüklüdür. Facebook üzerinden yazışma, sesli not gönderme, resim atma, hatta online arama özellikleri bulunan Facebook Messenger'da sesli notlar konusundaki sıkıntılı durumu çözecek özellik geliyor.

Gelen özellik ise Facebook Messenger üzerinden yollanan sesli not için bir ön izleme olacak olması olarak belirtilmiş. Bu ön izleme ise şu şekilde çalışacak:

Örneğin arkadaşınızdan ya da bir yakınınızdan bir sesli mesaj aldınız. Fakat metro, otobüs ya da kafe gibi bir kalabalık ortamdasınız. Malum arkadaşlar arasında küfürlü konuşmalar ya da özel muhabbetler geçebiliyor. Gelen mesajın da içeriğini bilmediğiniz için sesli mesajı açtığınızda ortamda küçük duruma düşecek ya da alay konusu olacak bir sesli mesaj gelmiş olabilme ihtimaline karşı Facebook tarafından gönderilen ses dosyasının bir kısmı yazılı olarak sesli mesajın altında yer alacak. Böylelikle duruma göre siz de açıp açmama ya da kulaklığı takma gibi seçeneklerden birine karar vererek bir sorun yaşamadan sesli mesajınızı dinleyeceksiniz.

Şu anda test aşamasında olan ve kısa süre içinde herkes tarafından kullanıma açılacağını söyleyen Facebook Messenger yöneticisi David Marcus, özelliğin beğenileceğini ve gerçekten işe yarayacağını düşünüyor.

Küçük bir ayrıntı olsa da olası yukarıda bahsettiğimiz durumlardan kurtarıcı nitelikte olması açısından güzel bir özellik olacağını düşündüğümüz sesli mesaj önizleme özelliğinin ne zaman herkes tarafından kullanıma açılacağı bilinmiyor. Hatta İngilizce dışındaki dillerde de destek verip vermeyeceği verirse de ne kadar doğru bir ön izleme göreceğimizi şu an için bilmiyoruz.

Yaşanan bu gelişmenin ve gelecek güncellemenin Türkçe konusundaki yeteneğini hep beraber görmüş olacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0