Facebook Messenger'ın Bilinmeyen 10 Harika Özelliği

1
0
0
0
0
Facebook Messenger uygulamasında basit bir mesajlaşma dışında yapabileceğiniz şeyleri biliyor musunuz? Sizin için Facebook Messenger'da pek fazla bilinmeyen ancak harika 10 özelliği derledik.
Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook'un mobil platformlar için sunduğu mesajlaşma uygulaması Messenger artık Facebook'tan ayrı bir şekilde başlı başına mesajlaşma servisi haline geldi.
 
​Facebook hakkında uzun süredir "Facebook = İnternet" kavramını yaratmak istiyor dedikodularında önemli bir yere sahip olan Messenger uygulamasında aslında mesajlaşmanın dışında farklı özelliklerden de yararlanabiliyor, bunlarla birlikte hem mesajlaşmayı daha işlevsel hem de daha eğlenceli kılabiliyorsunuz. Biz de bilmeyenler için Messenger'ın gizli kalmış 10 harika özelliğini derledik.
 

 Facebook hesabınız olmadan da Messenger'ı kullanın

Artık Facebook'un sosyal ağ olarak özellikle gençler tarafından eskisi kadar aktif kullanılmadığını biliyoruz, Facebook da bunun farkında olacak ki sadece Facebook'takilerle mesajlaşma amacıyla sosyal ağı kullanan kişileri Messenger bünyesinde tutmaya devam etmek istiyor. Bu nedenle akıllı telefonunuza "Messenger" uygulamasını indirdiğinizde Facebook'a bağlı değilim diyerek Facebook hesabınız olmadan kullanabiliyorsunuz.


 

 Messenger uygulamasını aynı zamanda SMS amaçlı kullanın

Artık SMS'i birçoğumuz kullanmıyoruz ve genellikle internet üzerinden mesajlaşma uygulamalarıyla iletişim kuruyoruz. Ancak gelen onay kodları, sipariş bilgileri, banka mesajları derken bir şekilde SMS'e ihtiyacımız oluyor bu nedenle de telefon menümüzde hızlı erişimde her zaman SMS uygulamasını barındırıyoruz. Telefonunuzdaki SMS uygulamasının yerine Messenger'ı koymanızı isteyen Facebook, artık Messenger uygulaması üzerinden SMS gönderip almanıza da imkan tanıyor.
 

 Konuştuğunuz kişiye takma ad verin

Android için konuşmada çıkan "i" butonuna, iOS için ise konuştuğunuz kişinin adına dokunduğunuzda açılan menüde "Takma Ad" seçeneğine gelin ve konuştuğunuz kişiye takma ad verin.
 

 Konuşma rengini değiştirin

Yine Android'te "i" butonuna, iOS'te ise konuştuğunuz kişinin adına dokunun ve çıkan menüde "Renk" seçeneğine tıklayın. Buradan konuştuğunuz kişi sizinle konuşurken, siz de onunla konuşurken çeşitli simgeleri seçtiğiniz renkte göreceksiniz.
 

 Messenger'da gizli kalmış eğlenceli oyunları oynayın

Facebook Messenger'da canınız sıkıldığında ya da karşınızdaki kişiyle konuşacak bir şeyiniz kalmadığında ancak konuşmak istediğinizde Messenger üzerinde hemen karşılıklı bir oyun başlatın! Örneğin basketbol topu emojisi gönderdiğinizde ve sohbette o emojiye dokunduğunuzda karşılıklı olarak basketbol oyunu oynayabilir, birbirinizin rekorunu kırmaya çalışabilirsiniz. Ya da konuşmaya "@fbchess play" yazarak karşınızdakiyle satranç oynamaya başlayabilirsiniz.


 

 Konferans görüşmeleri yapın

Messenger üzerinden bir grup kurun ve arama tuşuna basın! Böylelikle basit bir şekilde Messenger uygulaması üzerinden sesli arama yapabilirsiniz.
 

 Dropbox ile dosya paylaşın

Eğer Facebook Messenger üzerinden konuştuğunuz kişiye boyutu büyük herhangi bir dosya göndermek istiyorsanız kolaylıkla Dropbox üzerinden dosyayı konuştuğunuz kişiye ulaştırabilirsiniz.
 

 Konumunuzu paylaşın

Konuşma esnasında ekrandaki üç nokta simgesine dokunun ve daha sonra açılan menüden "konum" seçeğini seçin. Böylelikle konuştuğunuz kişiyle konumunuzu paylaşabilirsiniz.
 

 Dinlediğiniz şarkıları paylaşın

Eğer Spotify kullanıyorsanız yine üç nokta simgesine dokunun ve Spotify uygulamasını seçin. Buradan istediğiniz şarkıyı karşıdaki kişiye gönderin. Ayrıca bu paylaşma fonksiyonlarını kullandığınız uygulamalara göre de çoğaltabiliriz. Flipboard gibi bazı uygulamalar da Facebook Messenger'ın bu özelliğiyle uyumlu olarak kullanılabiliyor.
 

 Bilgisayarınızda sadece Messenger'ı kullanın

Facebook'taki paylaşımları görmeden, paylaşım yapmadan sadece konuşma amaçlı Facebook sitesine giriyorsanız daha hızlı ve rahat bir şekilde Messenger.com üzerinden Facebook Messenger'ı kullanabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0