Facebook Messenger Üzerinden Nasıl Video Gönderilir?

4
2
2
1
1
Dünya'nın en büyük sosyal ağ sitesi olan Facebook'un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger'dan video göndermeyi anlattık.
Whatsapp ile birlikte artık SMS'in yerini çeşitli mesajlaşma uygulamaları almış durumda. Facebook'ta büyük bir hamle yaparak Whatsapp'ı satın almıştı ve mesajlaşma uygulamaları arasında pazarın en büyük payı böylelikle Facebook'a geçmişti. Facebook, Whatsapp ile ilgili planlarının çok küçük bir kısımını şuana kadar gerçekleştirdi.

İlerleyen zamanlarda Facebook ile Whatsapp daha içli dışlı özelliklere sahip olacaktır. Facebook'un yaptığı bu satın almadan sonra pek çok kullanıcı Facebook Messenger'ın yavaş yavaş ortadan kalkacağını düşünüyordu ancak görünüşe göre Facebook böyle düşünmüyor ve uygulamaya sık sık yeni özellikler geliyor.

Facebook Messenger'a eklenen en son özellik ise video çekip gönderme özelliği oldu. Bu özellik sayesinde Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınıza 15 saniyelik kısa videolar gönderebileceksiniz. Ancak şöyle bir durum var; bu özellik şuan için yalnızca iOS platformunda yer alıyor. Facebook Messenger'ın Android sürümüne bu güncellemenin ne zaman geleceği net olarak bilinmese de çok kısa bir süre içerisinde Facebook Messenger'ın Android uygulamasında da video gönderme özelliğini göreceğimizi düşünüyorum.

Peki ya Facebook Messenger üzerinden video gönderme işleminin nasıl gerçekleştiğini merak ediyorsanız hemen onu da anlatalım.
  1. Facebook Messenger'ı açtıktan sonra yeni mesaj yazma kısımına girin
  2. Mesaj göndereceğiniz kişi seçtikten sonra fotoğraf makinesi simgesine tıklayın.
  3. Bundan sonra Facebook telefonunuzun mikrafonunu kullanmak isteyecektir bu izni verdikten sonra gönder tuşuna basılı tutun.
  4. Ekranda videonuzun tamamlanma durumu görünecek ve 15 saniye dolduktan sonra video çekimi otomatik olarak sonlanacak ve arkadaşınıza gönderilecek.
4
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
2
2
1
1