Facebook, Şikayet Üzerine ‘Şişman’ Özelliğini Kaldırdı

1
0
0
0
0
​Facebook’ta ‘nasıl hissediyorsun?’ özelliği içerisinde birçok durum bulunuyor. Bu durumlar arasında şişman da bulunuyordu. Yapılan şikayetler sonrasında Facebook, bu özelliğin kaldırılmasına karar verdi.
Facebook’ta ‘nasıl hissediyorsun?’ özelliği içerisinde birçok durum bulunuyor. Bu durumlar arasında şişman da bulunuyordu. Yapılan şikayetler sonrasında Facebook, bu özelliğin kaldırılmasına karar verdi.

24 yaşındaki ABD’li öğrenci Catherine Weingarten, Change.org üzerinden topladığı imza kampanyasıyla Facebook’ta bulunan ‘şişman hissediyorum’ özelliğinin kaldırılmasını istedi. 16 bin imza toplayan öğrenci, Facebook’un bu özelliği kaldırmasını sağladı.

Facebook tarafından dün (10 Mart) yapılan açıklamada, kullanıcılarının kendilerine olan geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirterek, seçenekler listesinde bulunan şişmanlığı kaldırdıklarını belirttiler.Beden imajı üzerinde zararlı olabilecek bir uygulamanın kalkmasından dolayı çok memnun olduğunu belirten Weingarten, şişmanlığın bir his değil insanın bedeniyle ilgili bir durum olduğunu belirterek durumun hisle herhangi bir alakasının olmadığını, kişinin hormonal bozukluğuyla alakalı bir durum da olabileceğini belirtti.


Facebook’un kendilerine ulaşan geri bildirimi kabul ederek kullanıcı odaklı bir karar alması, imza kampanyasına katılan kullanıcıları oldukça memnun etti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0