Facebook Newswire Nedir?

0
0
0
0
0
Facebook Newswire Nedir?
Facebook'un son günlerde satın almalarıyla ön plana çıktığı herkes tarafından bilinen bir durum. Geçtiğimiz günlerde Newswire isimli, doğru be hızlı bilgi almayı garantileyen, haber servisini duyuran firma, neden böyle bir hizmeti açma gereği duydu?
Facebook'un son günlerde satın almalarıyla ön plana çıktığı herkes tarafından bilinen bir durum. Geçtiğimiz günlerde Newswire isimli, doğru be hızlı bilgi almayı garantileyen, haber servisini duyuran firma, neden böyle bir hizmeti açma gereği duydu? Cevabını bu yazımızda belirttik.   
 
Hiçbir ülkenin veya kurumun elinde barındıramayacağı kadar fazla ham kişi bilgisine sahip Facebook, News Corporation'ı geçtiğimiz yıl satın almıştı. Geçtiğimiz hafta Storyful adlı hızlı resim ve video paylaşma sitesiyle beraber Newswire'ı kullanıma açan Facebook'un neden böyle bir işe kalkıştığı birçok kişinin kafasında soru işaretlerine yol açtı.   
 
Dünyanın ilk sosyal haber ajansı olma unvanını elinde tutan Storyfull, Newswire için Facebook ile anlaşarak, aktif bir biçimde, hızlı, doğru haberin altını çiziyor. Daha çok ana akım medyanın işine yarayacak hizmetle, dünyada olan önemli gelişmelerin, yazarlar tarafından kolayca okunup, yazılabilmesini amaçlıyor.   
 
Böyle bir hizmeti barındırmak ve düzenli bir biçimde çalıştırmak son derece zor. Ancak başta dediğimiz gibi Facebook dünyanın her bölgesinde yaşayan kişiler hakkında neredeyse sonsuz bilgi yığınına sahip.   
 
Böylece kişilerin her hangi bir olay hakkında yazdıkları gönderilerden, paylaştıkları video ve resimlere kadar her şey haber değeri taşımakta. Newswire, güncel olayları yine kullanıcıların en çok konuştuğu veya dile getirdiği bilgileri harmanlayıp, bunu tüm dünya basınının anlayabileceği bir hale getiriyor.   
 
Newswire'dan haber almak için tek yapmanız gereken Facebook üzerinde yer alan sayfaya gitmeniz.    
 
Tabi Newswire bağımsız olduğu ve dünyanın önemli gelişmeleri günden günden güne hatta, saatten saate değiştiği için sürekli farklı haberler görülmekte. Twitter üzerinden de hizmet veren Newswire, önümüzdeki zamanlarda başarılı işler ortaya koyabilecek mi göreceğiz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0