Facebook, QuickFire Networks’ü Satın Aldı

0
0
0
0
0
​Bu yılın başlarında Wit.ai’yi satın alan Facebook, şimdi de video izleme deneyimini arttıran QuickFire Networks’ü satın aldı. 
Bu yılın başlarında Wit.ai’yi satın alan Facebook, şimdi de video izleme deneyimini arttıran QuickFire Networks’ü satın aldı. Patentinin kendisinde bulunduğu teknoloji sayesinde genişbant internet bağlantı hızına göre video kalitesinin düşmesine engel olarak kapasite sorununu çözen QiuickFire Networks, videoların sorunsuz ve takılmadan izlenmesini sağlıyor.

Kullandığı teknolojiyi patentli olarak elinde bulunduran QuickFire Networks, Facebook için çok önemli bir görevi üstlenmiş olacak. Son zamanlarda Facebook’un video gösterimi üzerinde ne kadar çok durduğunu biliyorsunuz. 2 yıl içerisinde sadece mobil cihazlarda yüzde 532 oranında video izleme konusunda artış sağlanmasını düşündüğümüzde, Facebook’un bu konuyu ne kadar önemsediğini daha iyi anlayabiliyoruz.QuickFire Networks’ün CEO’su Craig Y. Lee, şirketin web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Facebook’ta günde 1 milyardan fazla video izlendiğini, bunu iyileştirmek için Facebook’un bünyesine katıldıklarını belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0