• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Facebook’tan, Kullanıcıların Kimliklerini Gizleyerek Kullanacakları Bir Uygulama: Rooms

Facebook’tan, Kullanıcıların Kimliklerini Gizleyerek Kullanacakları Bir Uygulama: Rooms

0
0
0
0
0
​Facebook’taki uygulamaların kullanıldığı sırada, (örneğin bir oyun olabilir, ya da çöpçatan uygulaması) kişisel bilgileriniz görünür. Rooms adlı uygulamayı, kişisel bilgileriniz tamamen saklı durumdayken kullanacaksınız. Şimdi bu uygulamayla tam olarak ne yapıldığına dair bazı açıklamalarda bulunalım.
Facebook’taki uygulamaların kullanıldığı sırada, (örneğin bir oyun olabilir, ya da çöpçatan uygulaması) kişisel bilgileriniz görünür. Rooms adlı uygulamayı, kişisel bilgileriniz tamamen saklı durumdayken kullanacaksınız. Şimdi bu uygulamayla tam olarak ne yapıldığına dair bazı açıklamalarda bulunalım.
 
Bazen insanlar tanımadığı insanlarla konuşmak, dertlerini paylaşmak ister. Facebook da bu mantaliteden yola çıkarak Rooms adlı uygulamayı geliştirmiş. Şimdilik mobil uygulama olarak karşımıza çıkacak olan Rooms, forum mantığıyla çalışan fakat Instagram görünümünde işleyen sosyal bir ağ olarak şekilleniyor.


 
Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcılar odalar oluşturarak, belirledikleri konular hakkında kimliklerini gizleyerek konuşabilecekler. Her kullanıcı kendisine bir Nickname belirleyecek. Bu Nickname dışında kişisel bilgilerinizi göstermek zorunda değilsiniz. Odaların detaylarını, odayı kuran kullanıcılar belirliyor. (aklıma eski IRC günleri geldi; bir kanal açardık ve tüm özelliklerini kanalı açan kişi ayarlardı) Kullanıcılar metin, fotoğraf ve video paylaşarak konu hakkındaki düşüncelerini paylaşıyorlar. Konuyla ilgili paylaşılan her içerik için beğenme ve yorum yapmak mümkün olacak.


 
Facebook Creative Labs imzası taşıyan yazılım, sınırsız sayıda oda oluşturmayı mümkün kılıyor. Oda yaratıcıları, isterlerse +18 yaş sınırı koyup, odaya gelecek kişilerin 18 yaşından büyük olduğunu teyit etmesini isteyecek.


 
Rooms, şu anda resmen kullanıma sunulmuş değil. iOS kullanıcıları buradan uygulamaya ulaşabilirler, fakat hala eksikliklerin olduğunu söylemeliyiz. Rooms, muhtemelen önümüzdeki günlerde teknik aksaklıkları bitirilip küresel anlamda kullanıma sunulmuş olacaktır. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0