Facebook, Sayfalar İçin Videolar Sekmesine Yeni Görünüm Kazandırdı

0
0
0
0
0
Facebook sayfalarında bulunan video sekmesinde düzenlemeye giderek yeni görünüm kazandırdı.
Sosyal medya ortamının çok güçlü olduğu yeni devirde az-çok tanınan her kişinin, her sitesin, ya da bir ürünün artık kesinlikle bir Facebook sayfası bulunuyor. Her sene bazen küçük bazen de büyük tasarımsal değişikliklere giden Facebook bu sefer de bu kadar çok sık kullanılan Facebook sayfalarındaki video sekme kısmında yeniliğe gitti.Yeni tasarımda Youtube'daki kullanıcı bağlantılarını açtığımızda karşımıza çıkan düzeni andıran bir sistemin olduğunu görüyoruz. Bu yeni tasarım ile Facebook Sayfaları kendi videolar sekmelerinde Sergilenen Video adında bir video belirleyerek, sayfasında videolar sekmesine göz atan kullanıcılar için ön planda bir video gözükmesini sağlayabilecek. Videonun hemen sağ tarafında (o kısım tam oturtulamamış sanki biraz zorlama olarak daraltılmış hissi verdi bana) videoya ait bir açıklama ve beğeni, yorum ve izlenme sayısıyla beraber aşağı inildikçe yorumlar görünüyor.

Bu Sergilenen Video'nun altında ise "tüm videolar" sekmesi bulunuyor ve eski albüm görüntüsü yerine yine Youtube'dakine benzer bir listeleme biçimi görmekteyiz. Listelenen videoların sondan ilke doğru bir sıralanış biçiminde ve video adı, süresi, beğenme ve görüntülenme sayısı şeklinde bilgilerle beraber listelendiğini görmekteyiz.

Önceki kullanışsız tasarıma göre göze daha hoş gelen ve video aramasını, seçmesini kolaylaştıran tasarım her ne kadar Youtube benzeri olsa da doğru ve kullanışlı bir tasarım olmuş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0