Facebook Size Yeni Bir Bilgisayar Almanız Gerektiğini Söyleyecek

0
0
0
0
0
Yeni bir bilgisayar almanız gerektiğinde, Facebook size bunu bildirecek.
Eğer birisi gizlice sizin Facebook mesajlarınıza ulaşmaya çalışırsa veya Facebook hesabınıza izinsizce girip bir zarar verme girişiminde bulunursa bundan haberiniz olmasını istersiniz değil mi?

Artık Facebook, sizin hesabınıza bir saldırı girişimi yapıldığında veya bir tehtid sezdiğinde size bildirimle bu durumu haber verecek, hatta eğer gerek görürse size yeni bir bilgisayar almanızı bile söyleyecek.

Bu yeni, hakcer uyarı sistemi kulağa geldiği kadar uçuk kaçık bir fikir değil, hali hazırda Steam, Google gibi büyük şirketler bu gibi uyarı ve koruma sistemlerini aktif olarak kullanıyorlar. (Tamam kabul, hiç birisi bize yeni bi bilgisayar alın demedi henüz, ama bunlarda uyarıyor izinsiz giriş algılandı falan fıstık diye :) )Facebook tarafından yapılan açıklama ise şöyle : "Bizim bu yeni sistemi getirmekteki amacımız, kullanıcıları işler daha kötü bir hal almadan önce uyarmak ve onları bu durumdan kurtarmak." , Ayrıca kendileri kişisel olarak başlayan saldırıların daha sonra kitlesel bir hal aldığını ve bu sebeple yılanın başını küçükken ezerek önüne geçmeyi hedeflediklerini bildirdiler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0