Facebook Sizi Kendi Profilinizde Geçmişe Götürüyor

0
0
0
0
0
Tüm dünya genelinde inanılmaz bir kullanıcı sayısına ulaşan, interneti bildik bileli kullandığımız Facebook, kullanıcılarına son derece nostaljik bir özellik geliştirmiş.
Hepimizi mutlaka Facebook profilimize girip eski resimlerimize bakarak, o günlere nostaljik bir dönüş yapmışızdır. Ya da Facebook duvarımızda gidebilidiğimiz kadar gerilere giderek, neler paylaşmışız, o dönemlerde neler yazmışız, bunlara bakmışızdır.

İşte Facebook bu olayı, duvarınızda dakikalarca eskilere gitmeye çalışmaktan daha basit bir hale getirmiş.

Şirket bugün ‘’On This Day’’ adlı yeni bir özelliğini duyurdu. Özellik, kullandığınız tarihten 2 ya da 3 (belki daha da fazla) sene öncesine giderek, aynı tarihte o zaman Facebook üzerinden paylaştığınız, fotoğrafları, videoları ya da durum güncellemelerinizi size geri getiriyor.  Aslında bu özellik tam anlamıyla yeni olarak sayılmaz. Facebook bu olayı ilk olarak 2013’de denemişti. Ancak tam anlamıyla hazır olup, resmi olarak kullanıma açılması şu zamanları bulmuş (ne yaptınız la koca iki sene?).

On This Day özelliği ile Facebook, geçmiş yıllarda o tarihte yaptığınız paylaşım ya da durum güncellemeleri size paylaşma/yorum yapma gibi olanaklar da sağlamakta (e bir zahmet).Facebook tarafından yapılan açıklamada, özellik şu an tam olarak tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Ancak çok yakın bir sürede hem web hem de mobil ortamlar üzerinden Facebook, On This Day özelliğini tüm kullanıcılarına sunacak.

Henüz kullanıma sunulmayan ülkelerden biri de biziz sanırım. Facebook On This Day özelliğine buradan ulabilirsiniz. Biz denedik ancak olmadı. Belki sizde işe yarar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0