Facebook, Sosyal Medya Fanatikleri İçin Facebookkent Kuruyor

0
0
0
0
0
Her gün milyonlarca insan gerek can sıkıntısından gerekse birilerini aramak için Facebook’u aktif olarak kullanıyor. Görünüşe göre ise hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen bu sosyal ağın yenilikleri sadece internetle sınırlı kalmayacak.
Her gün milyonlarca insan gerek can sıkıntısından gerekse birilerini aramak için Facebook’u aktif olarak kullanıyor. Görünüşe göre ise hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen bu sosyal ağın yenilikleri sadece internetle sınırlı kalmayacak.

Günümüzde ciddi bir hastalığa dönüşen Facebook, bağımlılarına özel Facebookkent kurmayı planlıyor. Gelen haberlere göre Silikon Vadisi’nde 1 kilometreye yakın bir araziyi kapatan şirket, buraya yalnızca bir şirket yerleşkesi kurmayacak. Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada  "Bu alım bizim geleceğimize, Menlo Park'ın geleceğine yönelik yatırım. İyi bir komşu olmak bizim için çok büyük önem taşıyor. Önümüzdeki aylar ve yıllar çerçevesinde kent yetkilileri ve toplum önderleriyle yerel öncelikler konusundaki diyaloğumuzu sürdüreceğiz." diyerek projenin ilk sinyallerini verdi. Kurulacak olan yeni merkezin toplumla bütünleştirilmesi fikriyle yola çıkan projeye şimdiden birçok kişi oldukça sıcak bakıyor. Geçmişte de bazı örnekleri bulunan projenin (örn. İngiltere'de bir sabun imalat şirketi Wirral'de Port Sunlight kentini kurdu) farklı bir yerleşim alanı oluşturarak bulunduğu bölgeye oldukça büyük bir katkı sağlayacağı düşünülüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0