Facebook'ta Alışveriş Dönemi Başlıyor!

0
0
0
0
0
Sistemini sürekli olarak genişleten Facebook, kullanıcılarına artık alışveriş yapma imkanı da sunacak.
Son olarak ''dislike'' butonu ile gündeme gelen Facebook, sistemine bir önemli yenilik daha ekledi. Birkaç ay önce ''Sayfalar'' kısmında açılan çeşitli mağazalar ile e-ticaret sisteminin temellerini attığını ve yakın zamanda kullanıcılara alışveriş imkanı sunacağını doğrulayan Facebook, sonunda bu özelliği aktif hale getirdi.

''Sayfalar'' kısmına eklenen Shop sekmesi, artık Facebook üzerinden alışveriş yapmanızı sağlayacak. Bu sekmede çeşitli mağazalara ürünlerini doğrudan sergileme imkanı sunacak olan Facebook, böylece satıcı ile müşteriler arasında direkt etkileşim sağlayarak bir nevi köprü görevi üstlenecek.Sistemin en güzel özelliği ise, alışveriş işlemini gerçekleştirirken Facebook'tan ayrılmayacak oluşunuz. Yani Facebook alışveriş işlemi sırasında sizi farklı bir site ya da benzeri bir sisteme yönlendirmeyecek. Tüm satın alma işlemi Facebook üzerinden gerçekleşecek. Böylece Facebook, kullanıcılara kendilerini daha güvende hissedecekleri rahat bir sistem sunacak. Tabi bu durum kullanıcıların isteğine bağlı şekilde ayarlanmış durumda. Yani dilerseniz ürün satın almak istediğiniz mağazanın doğrudan internet sitesine de Facebook üzerinden erişebileceksiniz.

Alışveriş sistemi olayında Shopify ile birlikte çalışacak olan Facebook, özellikle mobil kullanıcılarının kredi kartları ile güvenli ve rahat bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayacak. Shopify'ın Facebook'a katacağı önemli şeylerden biri de, kısa bir süre sonra hayata geçirilecek ücretsiz katılım sistemi. Bu sisteme göre Shopify üyesi olan mağazalar, herhangi bir ek ücret ödemeden Facebook üzerinden ürünlerini satışa sunabilecek.Facebook, özelliği tüm kullanıcılara sunduğunda Alışveriş sekmesi belirgin ve dikkat çekici bir şekilde ana sayfanızda yer alacak. Ayrıca sekmeye eklenecek olan ''üye ol'' seçeneği, kullanıcılara istedikleri mağazalara daha rahat ulaşım imkanı sunacak. Üye olan kullanıcılar istedikleri mağazaların yeni ürünleri hakkında bildirim alacak.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0