Facebook'ta En Etkileşimli Paylaşımı Yapmanın Yolları

0
0
0
0
0
Facebook üzerinden müşterilerine ya da hayranlarına ulaşmak isteyen sayfaların yapması gerekenleri TrackMaven bir bir anlattı.
Facebook üzerinden müşterilerine ya da hayranlarına ulaşmak isteyen sayfaların yapması gerekenleri TrackMaven bir bir anlattı.

Altı bin markanın Facebook sayfaları incelenerek hazırlanan bu infografikte tam 1.5 milyon Facebook paylaşımı incelenmiş.

Genelde Facebook para istediği için markaların ve sayfaların beğenisini aldığı bütün kullanıcılara ulaşması imkansız. (Mark doymadı paraya) İşin kötüsü bu erişim sayısının her geçen gün daha da düşmesi. Yani bir süre sonra paylaşım paralı olacak dese şaşırmayın.

Araştırmada en dikkat çeken sonuç ise, video içerik. Genelde bu konuda zayıf olan Facebook daha çok video içerik eklensin diye video içerik eklenmiş paylaşımlara daha çok önem veriyor.
 

 Kelime Sayısı!
 

Facebook’ta 60 bin karaktere kadar paylaşım yapılabildiği infografikte görebiliyoruz. Facebook “bu nasıl paylaşım lan kuş kadar?” diye söyleyebiliyor. Ve eğer paylaşımınız 80 kelimenin üzerindeyse iki kat gösterime tabi tutulacak. Fakat bizde okumayı sevmezler kim okur orasını bilemem.
 

 Görsel Eklemeyi Unutmayın!


Uzun uzun yazmak yerine bir de bunlara görsel eklerseniz paylaşımınız %37 daha fazla gösteriliyor.
 

 Zamanlama Mühim


İş saatlerinin içinde paylaşım yapmamaya özen gösterin."17:00-01:00 arası yapılan paylaşımlar, 08:00-17:00 arası yapılan paylaşımlardan %11 ve 01:00-08:00 arası yapılan paylaşımlardan %29 daha fazla görünüyor."

 Hafta Sonu!


Hafta sonları yapılan paylaşımların daha fazla etkileşim aldığı belirtiliyor. Örneğin Pazar günü yapılan bir paylaşım Çarşamba günü yapılan bir paylaşımdan %25 daha fazla etkileşim gösteriyor.
 

 Hashtag Kullanımı!


Eğer paylaşımlarda Hashtag # kullanılırsa %60 daha fazla etkileşim sağladığını ve eğer içeriğiniz olumlu ise 2.7 kat daha fazla gösterileceğini de unutmayın.

Etkili Facebook paylaşımları yapmak için ihtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki infografikten ulaşabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0