Facebook'ta "Satirik" Etiket Dönemi

0
0
0
0
0
Facebook'ta "Satirik" Etiket Dönemi
Facebook, kullanıcıları için son derece yararlı bir sistemi geliştirmeye başladı: Satirik Etiketi. Bu etiket sayesinde...
Kullanıcılarının daha keyifli ve olası sorunlarla karşılaşmasını engellemek için çalışmalarını her zaman titizlikle yapan Facebook, yeni bir etiket sistemini test etmeye başladı.

İngilizce "Satire" olarak geçen, Türkçe'de "Satirik" olarak çevirebileceğimiz bu özellikle birlikte gerçeklik payının olmadığı, sadece gülme amaçlı yazılan yazıların başına bu etiket getirilerek, kullanıcıların olası yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçilmesi planlanıyor.("saftirik" yazıları "satirik"le artık daha kolay ayırt edebileceksiniz!)

Bir örnekle anlatmamız gerekirse, Zaytung'un gerçek dışı haberlerinin başına "Satirik" etiketi getirilerek haberin ciddiye alınması engellenecek. Bu sayede konunun özünü bilmeyen kullanıcıların haberi ciddiye alıp inanmalarının önüne geçilebilecek.
 

 Haber siteleri bu uygulamayı çok sevecek

Henüz test aşamasında olan bu özelliğe ise en çok haberciler/haber siteleri sevinecek. Bu tarz haberler bazen o kadar inandırıcı olabiliyor ki, haber hazırlayan kişiler bunları kolaylıkla gerçek zannedip haber niteliği taşıdığı düşüncesine kapılabiliyorlar.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0