Facebook'taki Küçük Şirket Sayfalarının Sayısı 40 Milyona Ulaştı

2
0
0
0
0
Facebook'taki Küçük Şirket Sayfalarının Sayısı 40 Milyona Ulaştı
Facebook üzerinde yürürlülüğünü sürdüren küçük şirket sayfalarının sayısı 40 milyona ulaştı fakat bu şirketlerden sadece 2 milyonu reklam alıyor.
Facebook, bugün itibariyle küçük şirketler için yeni bir reklam programı yayınladı. Ayrıca Facebook, bu küçük şirketler için reklam almadan değer arttırma politikası üzerinde de planlamalar yapıyor.

Facebook’un dediğine göre küçük şirket sayfalarının sayısı durmadan artışta ve 40 milyona ulaştı bile. Geçen Haziran ayındaki rakam ise 30 milyondu. Ayrıca bu küçük şirket sayfalarından sadece 2 milyonu aktif olarak reklam alıyor. Çoğu küçük şirketin reklam almamasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, bu şirketlerin Facebook üzerinde oluşturdukları içeriğin orjinal olmaması.

Facebook’un Kuzey Amerika’daki küçük şirketler yöneticisi olan Jonathan Czaja, sayfa oluşturmanın sadece kullanıcılar için gönderi paylaşmak amaçlı olmaması gerektiğini savunuyor.Jonathan Czaja;

Facebook’ta sayfa oluşturmak, kendinizi ön plana çıkartmanın en önemli yollarından biridir” 

Yeni başlayacak olan program çerçevesinde Facebook, Amerika’nın bir çok bölgesinde bulunan küçük şirketlerle buluşup toplantılar düzenleyecek.

Birebir geçecek olan bu toplantılarda, şirketler reklam almaya teşvik edilecekler ve Facebook’taki kitlelerini nasıl genişletebileceklerine dair bilgilendirilecekler.

Kaynak: TechCrunch
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0