​Facebook'tan 2 Milyar Dolarlık Dava

0
0
0
0
0
​Facebook'tan 2 Milyar Dolarlık Dava
Facebook üzerinden spam yapan kişiler ve kuruluşlar, son zamanlarda iyice can sıkıcı olmaya başladı. Facebook, resmi hesabından yaptığı açıklamaya göre bu spamcileri mahkemeye veriyor. Şikayet ettiği kişi ve kurumlar ile görülecek davaların 2 milyar dolar olduğu belirtildi. 
Facebook üzerinden spam yapan kişiler ve kuruluşlar, son zamanlarda iyice can sıkıcı olmaya başladı. Facebook, resmi hesabından yaptığı açıklamaya göre bu spamcileri mahkemeye veriyor. Şikayet ettiği kişi ve kurumlar ile görülecek davaların 2 milyar dolar olduğu belirtildi. (Sen milyar, sen milyon)

Facebook yaptığı açıklamada "Bizim platformumuzu kötüye kullananlar ile savaşacağız" diyor. Bu savaşla birlikte oraya buraya spam yollayan ve "Like satanlar" ile ciddi bir mücadelede bulunacağını söylüyor. Ülkemizde "Like satmak" diye bir iş kolu açıldı bu arada. O apayrı bir mevzu.

1.3 milyar kullanıcısı olduğu belirtilen Facebook'ta  like satın alan kişiler genelde büyük kuruluşlar oluyor. Sebebi de diğer şirketlere göre sosyal medya üzerinde daha popüler olmak.

Umarız Facebook'un açtığı ve açacağı davalar işe yarar ve popi olmak uğruna takipçi satın alan kuruluşların önü kesilmiş olur diyelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0